X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O związkach sztuki z magią. Kim jest artysta?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 16:00
- Współcześnie wydaje nam się, że wiemy już wszystko, szczególnie dzięki internetowi. Tymczasem są siły tajemne, których nie potrafimy zbadać i zgłębić - rozpoczęła swoją audycję Monika Małkowska.
Audio
  • Kim jest artysta? Jakie są jego związki z magią? (Niewidoczna strona sztuki/ Trójka)
Wielu artystów roztacza wokół siebie tajemniczą aurę. Co za tym stoi? Między innymi o tym mówiliśmy w audycji
Wielu artystów roztacza wokół siebie tajemniczą aurę. Co za tym stoi? Między innymi o tym mówiliśmy w audycji Foto: David Pereiras/Shutterstock.com

Kim jest artysta? Czy potrafi porozumiewać się ze światem niewidzialnym? - Przecież twórczość to nie tylko działanie świadome, ale włączają się w nią także inne czynniki, np. intuicja, przeczucie, wizjonerstwo - przyznała Monika Małkowska.

W audycji mowa była o umiejętnościach, które trudno sklasyfikować, a na pewno nie da się ich nauczyć. Szukaliśmy związków sztuki ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Rozmawialiśmy o artystach, którzy działają publicznie i pełnią przez to role mistrzów ceremonii, może kapłanów, albo szamanów... Czy czują coś takiego jak trema? Czują się aktorami czy kimś zupełnie innym? A może są świeckimi kapłanami? Niewątpliwie muszą fascynować widzów, wprawiać ich w stan podobny do tego, w jakim uczestniczy się w ceremoniach świeckich bądź religijnych. Na te tematy dyskutowali goście Moniki Małkowskiej, wśród których autorka wskazała m.in. "czarownicę" i "szamana".

***

Tytuł audycji: Niewidoczna strona sztuki
Prowadząca: Monika Małkowska
Goście: Izabella Galicka (historyk sztuki), Franciszek Maśluszczak (malarz, rysownik, ilustrator), Ryszard Grzyb (malarz, performer, poeta, instruktor karate)
Data emisji: 30.01.2016
Godzina emisji: 00.05

ei/fbi

Czytaj także

Współczesne żony i muzy artystów. Kulisy artystycznego świata

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 08:00
Żony, modelki, muzy, partnerki i opiekunki artystów. Kim są współcześnie? Jakie muszą mieć cechy? Jak duży mają wpływ na twórczość swoich ukochanych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie się ukrywa współczesne piękno?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 13:00
Kanon piękna się zmienia. W starożytności najważniejsza była harmonia i zachowanie proporcji, a dziś? - Prawdziwe piękno jest rzeczą trudną - uważa historyk sztuki Zofia Jabłonowska-Ratajska.
rozwiń zwiń