Karolina Gorczyca szczerze o tym, w czym pomaga jej bieganie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 20:51
- Wychodzę na godzinę, wyładowuję emocje i to jest świetne - mówiła w audycji "Biegam, bo lubię" aktorka Karolina Gorczyca.
Audio
  • Karolina Gorczyca o korzyściach z biegania (Biegam, bo lubię/ Trójka)
Karolina Gorczyca w studiu Teatru Polskiego Radia
Karolina Gorczyca w studiu Teatru Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio S.A.

Gość Trójki biega od blisko trzech lat. - I bardzo dużo mi to daje. Wychodzę na godzinę, wyładowuję emocje i to jest świetne, budujące. Bo w sporcie można dać upust wszystkiemu, co nas męczy. Emocje, które mogły się zamienić w złość, czy niepotrzebną agresję, można przemienić w siłę - opowiadała aktorka.

Karolina Gorczyca przyznaje, że sama zachęca do biegania znajomych z planu filmowego. - Wiele osób biega i dobrze. Niech ludzie myślą, co tam sobie chcą. Prawda jest taka, że bierzesz buty, idziesz biegać, a jaki masz cel, to nieważne. Ważne, że to robisz. Wiem, że niektórzy uważają bieganie za modę, ale ja nie wierzę, że ktoś biega dlatego, że to jest modne. Ludzie biegają, bo dzięki temu czują się lepiej - opowiadał aktorka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji Krzysztofa Łoniewskiego i Pawła Januszewskiego, w której także więcej informacji o aktualnych imprezach biegowych.

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Zapraszamy.

(ei)

Czytaj także

Obudź swojego uśpionego biegacza!

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 20:18
Powodem do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem może być wszystko. - Dla kogoś ważne jest znalezienie się w grupie, ktoś inny chce zadbać o sylwetkę albo odzyskać sprawność. Bieganie może być też pomocą w wychodzeniu z nałogu. Ile ludzi tyle powodów do biegania - podkreśla Paweł Januszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegaczu, czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 23:14
Sytuacja, w której ktoś obok nas zasłabnie, może przydarzyć się właściwie wszędzie - na imprezie biegowej czy podczas treningu. Co wówczas powinniśmy zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zmienić dietę, gdy zbyt szybko opadamy z sił?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 23:33
Podstawą diety biegacza są węglowodany, uważa wielu. Okazuje się jednak, że wcale nie musi to być prawdą. Mityczne węglowodany mogą być przyczyną złego samopoczucia biegaczy.
rozwiń zwiń