Jak powstają buty do biegania?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 18:01
Co sezon pojawiają się na rynku nowe modele butów biegowych. Jak wygląda proces ich powstawania? W audycji "Biegam, bo lubię" opowiadał o tym Janek Kaseja, specjalista z jednego ze sklepów biegowych.
Audio
  • Jak powstają buty do biegania? (Biegam, bo lubię/Trójka)
Jak powstają buty do biegania?
Foto: Glow Images/East News

- Miałem okazję dowiedzieć się więcej o butach, bo byłem w europejskiej centrali jednego z producentów. Spotkaliśmy się tam z przedstawicielami innych sklepów biegowych, żeby udzielić firmie trochę podpowiedzi - wspominał.

SoDrumatic na czele BiegowejListyPrzebojów>>>

Okazuje się, że wszystko zaczyna się do kolorów i trendów. - Firmy spotykają się z ludźmi, którzy przewidują trendy, obserwują także blogi i patrzą, jakie tam są sugestie i przewidywania. Trzecim sposobem są specjalne księgi kolorów. Są firmy, które się specjalizują w sprawdzaniu tego, co już było, a co dopiero przyjdzie - dodawał.
Druga ścieżką procesu powstawania butów są kwestie techniczne. - W niektórych butach trzeba zmienić różne rzeczy. Trzeba także wprowadzać na rynek nowe modele. Cykl produkcyjny jest tak długi, że zaproponowane przez nas sugestie będą mogły zaistnieć dopiero w kolekcji wiosna-lato 2016 - stwierdził bohater audycji "Biegam, bo lubię".

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Przygotowują ją Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski.

(mp)

Czytaj także

Jak wybrać zegarek biegowy?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 06:00
Czy osoba rozpoczynająca przygodę z bieganiem powinna inwestować w skomplikowane zegarki z pomiarem tempa i tętna? Eksperci twierdzą, że tak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krok po kroku, czyli jak zwiększać przebiegnięty dystans

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 17:49
Każdy z biegaczy, zwłaszcza na początku przygody, stawia sobie za cel, żeby podwajać dystans: zamiast kilometra przebiec dwa, potem zamiast dwóch - cztery itd. Jak robić to z głową? Podpowiada Marek Dudziński - redaktor naczelny miesięcznika "Runner's World".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg wokół masywu Mont Blanc tylko dla najtwardszych

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 17:54
"The Northface ultra-trail du Mont Blanc" to bieg w Alpach wokół masywu Mont Blanc. Wiedzie po terytorium Szwajcarii, Włoch i Francji. W biegu głównym biegacze mają do pokonania 168 km w górach. Co powoduje ludźmi, którzy decydują się na takie wyzwanie? Próbuje tłumaczyć Tomasz Klisz, który takie wyzwanie kiedyś podjął.
rozwiń zwiń