X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak powstają buty do biegania?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 18:01
Co sezon pojawiają się na rynku nowe modele butów biegowych. Jak wygląda proces ich powstawania? W audycji "Biegam, bo lubię" opowiadał o tym Janek Kaseja, specjalista z jednego ze sklepów biegowych.
Audio
  • Jak powstają buty do biegania? (Biegam, bo lubię/Trójka)
Jak powstają buty do biegania?
Foto: Glow Images/East News

- Miałem okazję dowiedzieć się więcej o butach, bo byłem w europejskiej centrali jednego z producentów. Spotkaliśmy się tam z przedstawicielami innych sklepów biegowych, żeby udzielić firmie trochę podpowiedzi - wspominał.

SoDrumatic na czele BiegowejListyPrzebojów>>>

Okazuje się, że wszystko zaczyna się do kolorów i trendów. - Firmy spotykają się z ludźmi, którzy przewidują trendy, obserwują także blogi i patrzą, jakie tam są sugestie i przewidywania. Trzecim sposobem są specjalne księgi kolorów. Są firmy, które się specjalizują w sprawdzaniu tego, co już było, a co dopiero przyjdzie - dodawał.
Druga ścieżką procesu powstawania butów są kwestie techniczne. - W niektórych butach trzeba zmienić różne rzeczy. Trzeba także wprowadzać na rynek nowe modele. Cykl produkcyjny jest tak długi, że zaproponowane przez nas sugestie będą mogły zaistnieć dopiero w kolekcji wiosna-lato 2016 - stwierdził bohater audycji "Biegam, bo lubię".

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Przygotowują ją Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski.

(mp)

Czytaj także

Jak wybrać zegarek biegowy?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 06:00
Czy osoba rozpoczynająca przygodę z bieganiem powinna inwestować w skomplikowane zegarki z pomiarem tempa i tętna? Eksperci twierdzą, że tak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krok po kroku, czyli jak zwiększać przebiegnięty dystans

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 17:49
Każdy z biegaczy, zwłaszcza na początku przygody, stawia sobie za cel, żeby podwajać dystans: zamiast kilometra przebiec dwa, potem zamiast dwóch - cztery itd. Jak robić to z głową? Podpowiada Marek Dudziński - redaktor naczelny miesięcznika "Runner's World".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg wokół masywu Mont Blanc tylko dla najtwardszych

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 17:54
"The Northface ultra-trail du Mont Blanc" to bieg w Alpach wokół masywu Mont Blanc. Wiedzie po terytorium Szwajcarii, Włoch i Francji. W biegu głównym biegacze mają do pokonania 168 km w górach. Co powoduje ludźmi, którzy decydują się na takie wyzwanie? Próbuje tłumaczyć Tomasz Klisz, który takie wyzwanie kiedyś podjął.
rozwiń zwiń