Do Sparty i z powrotem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 17:35
– Planuję biec bez snu, ile się da, dopóki nie wymuszą na mnie tego warunki – mówi ultramaratończyk, Łukasz Sagan, który 15 listopada nad ranem rozpocznie swój drugi Bieg Filippidesa.
Audio
  • Spartański bieg Łukasza Sagana (Biegam, bo lubię/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/PERO studio

Pokona aż 490 km z Aten do Sparty i z powrotem. Tradycję tych zmagań zapoczątkował nikt inny, jak Filippides, który pokonał podobny dystans w 490 r.p.n.e.

Skąd Łukasz Sagan czerpie siłę fizyczną i psychiczną do tak intensywnego wysiłku? – Mój trening biegowy nie różni się od treningu biegowego na krótszych dystansach. Kluczowa jest objętość kilometrów w tygodniu, w miesiącu. Wszystko trzeba podporządkować pod bieg – życie osobiste, pracę. Pcha mnie chęć sprawdzenia się, udowodnienia sobie, że człowiek może troszkę więcej, niż mu się wydaje – opowiada nasz rozmówca.

Na którym kilometrze Łukasz Sagan wychodzi ze swojej "strefy komfortu"? Jaki inny, szczytny cel mu przyświeca? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski, Paweł JanuszewskiPatrycjusz Wyżga
Gość: Łukasz Sagan (ultramaratończyk)
Data emisji: 14.11.2019 
Godzina emisji: 17.23

kr/gs

Czytaj także

Bieganie w lesie. Jakie są jego największe atuty?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 18:00
– Biegacze z miasta powinni biegać w lasach dla jakości tamtejszego powietrza, jego wilgotności. Podczas upałów jest tam zawsze kilka stopni mniej, a zarazków nawet kilkaset razy mniej, zwłaszcza w lasach świerkowych czy sosnowych – przypomina Wiesław Krzewina, dyrektor Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wybiegania powinny być długie?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 17:35
– Często wychodzimy na treningi i klepiemy te kilometry, bo wydaje nam się, że jak nie będzie kilometrażu, to nie będzie wyników – mówi Marek Dudziński, redaktor naczelny magazynu Runner's World.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poranny trening lepszy niż kawa?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 17:35
Czy krótki, kilkunastominutowy trening, jeszcze przed śniadaniem, to dobry pomysł? 
rozwiń zwiń