Wyścig z pumą i samym sobą. "Ultrabiografia" Piotra Hercoga

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 17:30
– "Ultrabiografia" to książka głównie o różnych przygodach, które mi się przytrafiły, ale ktoś spostrzegawczy będzie mógł wyciągnąć z niej dużo wniosków – zdradza ultramaratończyk górski i trener, Piotr Hercog.
Audio
  • "Ultrabiografia" – pozycja dla pasjonatów biegania, ale nie tylko (Biegam, bo lubię/Trójka)
Fragment okładki książki Ultrabiografia Piotra Hercoga  i Jacka Antczaka
Fragment okładki książki "Ultrabiografia" Piotra Hercoga i Jacka AntczakaFoto: Wydawnictwo SQN

 "Ultrabiografia" Piotr Hercog, Jacek Antczak, Wydawnictwo SQN "Ultrabiografia" Piotr Hercog, Jacek Antczak, Wydawnictwo SQN

Piotr Herzog to postać rozpoznawalna zwłaszcza dla tych, którzy wybierają długie dystanse i lubią biegać w górach. Autobiograficzna książka poświęcona jego sportowym wyczynom miała swoją premierę 30 października.

– Jest w niej dosyć dużo różnych przygód, których można doświadczyć jeżdżąc, podróżując, biegając po różnych kontynentach. Może ją przeczytać nie tylko biegacz, by dowiedzieć się o organizacji imprez i o biegach, ale także ktoś lubiący przygody i szybkie, aktywne życie – opowiada nasz rozmówca.

Czy Piotr Hercog wygrał wyścig z pumą podczas zawodów w Patagonii? Jak wspomina maraton pod Mount Everestem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof ŁoniewskiPiotr Łodej
Gość: Piotr Hercog (ultramaratończyk górski, trener)
Data emisji: 21.11.2019 
Godzina emisji: 17.23

kr/mk

Czytaj także

Stolica szykuje się do Biegu Niepodległości!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 17:35
– To będzie największa impreza w historii Warszawy pod względem liczby jej uczestników, nie licząc kibiców. Zapisało się już 21,5 tys. osób, a zapisy wciąż trwają – mówi Karol Adamaszek, organizator Warszawskiego Biegu Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto czasem zwolnić, czyli kilka słów o maszerowaniu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 17:35
– Nawet zawodowi biegacze stosują marsze, które służą zwiększeniu wydolności fizycznej. Dzięki temu organizm lepiej adaptuje się do większego wysiłku – wyjaśnia dr Wojciech Słowiński, ortopeda Enel-Sport, ekspert medyczny Wings for Life World Run w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do Sparty i z powrotem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 17:35
– Planuję biec bez snu, ile się da, dopóki nie wymuszą na mnie tego warunki – mówi ultramaratończyk, Łukasz Sagan, który 15 listopada nad ranem rozpocznie swój drugi Bieg Filippidesa.
rozwiń zwiń