Czy biegacze mogą czuć się bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 17:40
Ruszyła nietypowa ankieta dla wszystkich biegaczy. Jeden z magazynów postanowił zebrać odpowiedzi tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. I zapytał: czy biegacze w Polsce mogą czuć się bezpiecznie? 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock/BGStock72

– Cieszy nas to, że ludzie biegają. Dochodzą nas jednak słuchy, że problemem staje się poczucie bezpieczeństwa tych, którzy decydują się na aktywność. Nie chodzi tutaj o zagrożenie ze strony zwierząt, ale innych ludzi. Coraz częściej słyszy się o rzucanych pod ich adresem żarcikach i komentarzach, na agresji skończywszy. Chcemy przekonać się, jak naprawdę wygląda sytuacja w Polsce. Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy ankietę. Otrzymane w niej wyniki mają dać nam odpowiedź na pytanie, czy polscy biegacze czują się komfortowo podczas treningu? A może dochodzi do sytuacji, że muszą zastanawiać się, gdzie wyjść na kolejny bieg? Chcemy przekonać się, z jakiej skali problemem mamy do czynienia w naszym kraju – mówił Marek Dudziński, redaktor naczelny magazynu. 

Posłuchaj
02:34 TRÓJKA Biegam bo lubię 2021_07_15-17-18-46.mp3 Bezpieczeństwo i komfort biegaczy (Biegam, bo lubię/Trójka)

 

– Mamy nadzieję, że skala zjawiska okaże się znacznie mniejsza niż w Stanach Zjednoczonych. Niezależnie od uzyskanych rezultatów będziemy chcieli poradzić naszym czytelnikom, co robić, by pozbyć się obaw i z aktywności fizycznej czerpać jedynie frajdę – dodał. 


****

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 15.07.2021

Czytaj także

Lasy Państwowe zachęcają – "Trenuj w lesie"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 17:30
Lasy to idealne miejsce dla biegaczy, zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Lasy Państwowe nie poprzestają na udostępnianiu im leśnych ścieżek. Od 8 maja dzięki akcji "Trenuj w lesie" będziemy mogli nauczyć się prawidłowej techniki biegania pod okiem profesjonalistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chęć pomocy nie zna wieku. Jerzy Skarżyński o 8. edycji Wings For Life

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 16:54
W niedzielę 9 maja o godz. 13.00 rozpoczęła się 8. edycja Wings For Life – ogólnoświatowego biegu ze szczytnym celem, którym są badania nad rdzeniem kręgowym. W  Polsce w tym roku pobiegło ponad 10 tys. osób. Jedną z nich był Skarżyński – legenda biegów długich, 15. zawodnik Mistrzostw Europy w 1986 roku oraz zwycięzca Maratonu Warszawskiego w 1989 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegi w górach i w terenie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 17:30
– Te biegi to zupełnie inne doznanie. Pozwalają kontemplować przyrodę, podziwiać widoki i spotykać się z równie zakręconymi ludźmi, co my. Taki bieg to reset psychofizyczny i okazja do rozładowania napięcia – mówił w audycji "Biegam, bo lubię" Sławek Konopka.
rozwiń zwiń