Joris Karl Huysmans i jego "Katedra"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 17:40
- Huysmans przebył bardzo długą drogę: od dekadencji do katolicyzmu i zamieszkania z trapistami. To pisarz niezwykły, w Polsce niemal nieznany. Dopiero teraz ukazuje się tłumaczenie jego najważniejszej powieści "Katedra" - mówił w swojej audycji Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Rozmowa o książce "Katedra" (Trójkowy chuligan literacki/ Trójka)
Fragment okładki książki Katedra J.-K. Huysmansa
Fragment okładki książki "Katedra" J.-K. HuysmansaFoto: mat. promocyjne

"Katedra" bardzo długo czekała na polski przekład, chociaż dzieło należy do klasycznych pozycji francuskiej literatury pięknej. Jest to druga część trylogii obrazującej drogę nawrócenia głównego bohatera - Durtala, z którym utożsamiał się sam autor. 

"Katedra" stała się bestsellerem i doczekała się tłumaczeń na wiele języków. To niezwykłe studium symboliki wiary, bazujące na pierwowzorze katedry z Chartres. O książce rozmawiali: jej wydawca Tomasz Teluk  i romanista prof. Remigiusz Forycki. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki
Prowadził: Mateusz Matyszkowicz
Goście:
Tomasz Teluk (Instytut Globalizacji) i prof. Remigiusz Forycki (romanista, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji:
1.04.2017
Godzina emisji: 15.10

ei/mat. prom./mc

Czytaj także

Fascynujące życie Trumana Capote

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 11:50
- Biografię Trumana Capote Gerald Clark pisał przez 13 lat. Poznał pisarza osobiście. Rozmawiał niemal z każdym człowiekiem, z którym Capote się zetknął - opowiada o książce "Truman Capote" Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burzliwe dzieje łódzkich fabrykantów

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 12:50
- Są tu historie wielkich bankructw, ale też i zbijania wielkich fortun - mówi o książce "Fabrykanci. Burzliwe dzieje łódzkich bogaczy" Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń