Fascynujące życie Trumana Capote

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 11:50
- Biografię Trumana Capote Gerald Clark pisał przez 13 lat. Poznał pisarza osobiście. Rozmawiał niemal z każdym człowiekiem, z którym Capote się zetknął - opowiada o książce "Truman Capote" Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Mateusz Matyszkowicz o biografii "Truman Capote" autorstwa Geralda Clarke'a (PR, 24.03.2017)
Fragment okładki książki Truman Capote Geralda Clarkea
Fragment okładki książki "Truman Capote" Geralda Clarke'aFoto: mat. promocyjne

Capote był jednym z najważniejszych pisarzy i scenarzystów amerykańskich XX wieku. Zasłynął przede wszystkim jako autor "Śniadania u Tiffany'ego" i "Z zimną krwią". Obracał się w świecie kultowych postaci takich jak Andy Warhol, Audrey Hepburn, Frank Sinatra czy Marylin Monroe.

Ogromna wiedza o życiu pisarza podana została w fascynujący sposób poprzez fragmenty listów i rozmów, wspomnienia, anegdoty i plotki, relacje przyjaciół i wrogów. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym Mateusz Matyszkowicz poleca książkę Geralda Clarka.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzą: Mateusz Matyszkowicz, Wojciech Mann
Data emisji: 24.03.2017
Godzina emisji: 7.44

mat. promocyjne/mp/mk

Czytaj także

Resztki starego dobrego świata w sowieckiej Rosji

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 15:43
- Ta książka jest jak gorące kakao pite w trakcie konsumpcji lodów - mówi Mateusz Matyszkowicz o powieści "Pokolenie zimy" Wasilija Aksjonowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia i teraźniejszość polskiej fantastyki

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 17:25
- Fantastyka była kiedyś jedyną inteligentną literaturą, którą udawało się znaleźć na półkach księgarń. Była oczywiście klasyka, wielkie nazwiska, ale jedynie fantastyka była zarówno mądra, jak i pisana w przystępny sposób - powiedział krytyk filmowy Kamil Śmiałkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Bogdał lubi opowiadać innymi

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 13:53
- Pisząc staram się oddawać głos innym. Jak najmniej mówić sobą - mówi gość "Przodowników lektury" pisarz Grzegorz Bogdał.
rozwiń zwiń