Ucieczka spod Moskwy. Przeżyjmy to z Napoleonem!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 18:00
– Sylvain Tesson jest francuskim dziennikarzem i podróżnikiem, który postanowił wybrać się w podróż motocyklową śladem odwrotu wojsk napoleońskich, czyli z Moskwy do Francji – mówi w Trójce Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Ucieczka spod Moskwy. Przeżyjmy to z Napoleonem! (Czarnoksiążnik/Trójka)
Fragment okładki książki Berezyna
Fragment okładki książki "Berezyna"Foto: materiały promocyjne

Efektem tej ryzykownej wyprawy jest barwna opowieść, podczas której czytelnik przenosi się na pole bitwy pod Borodino, nad rzekę Berezynę, do Wilna, Warszawy i Berlina z okresu Cesarstwa. Nie brak w niej również głębszych rozważań na temat aktualnej sytuacji Francji, polityki Zachodu wobec Rosji czy wreszcie życia i jego sensu.

"Berezyna. O męskiej przyjaźni, podróżach motocyklem i micie Napoleona" – bo taki tytuł nosi książka francuskiego dziennikarza – to także opowieść o błędach Napoleona i mężczyznach, którym zależało na czymś więcej niż dostęp do szerokopasmowego internetu…

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzą: Mateusz MatyszkowiczWojciech Mann
Data emisji: 20.10.2017
Godzina emisji: 7.44

materiały promocyjne Wydawnictwa Literackiego / iwo/ab


 

Czytaj także

Charles Bukowski. Człowiek, który pisał wiersze dla kotów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 08:00
– Charles Bukowski był samotnikiem, ale zawsze był przy nim kot lub koty. Jedni piszą dla kobiet, Bukowski pisał dla kota – mówi Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Iłła". Biografia prawdziwie "silnej baby"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 11:30
Kazimiera Iłłakowiczówna to wręcz archetypowo silna i wszechstronna kobieta. Znakomita poetka, żołnierz, sekretarz Józefa Piłsudskiego i nie tylko.
rozwiń zwiń