"Siódma funkcja języka" Laurenta Bineta, czyli thriller filozoficzny

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 11:00
– Wyobraźmy sobie, że ulegamy małemu wypadkowi. Niegroźnemu, ale wymagającemu wizyty w szpitalu na serii badań. Jakie jest prawdopodobieństwo, że uznamy, że zdarzenie, które nas dotknęło, było skutkiem spisku służb francuskich, bułgarskich i sycylijskiej mafii? – pyta Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Philosophical-fiction we francuskim wydaniu (Czarnoksiążnik/Trójka)
Laurent Binet
Laurent BinetFoto: By Esby (talk) 07:53, 4 June 2010 (UTC) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

"Siódma funkcja języka" Laurenta Binet "Siódma funkcja języka" Laurenta Bineta

Najnowsza powieść Laurenta Bineta, czyli "Siódma funkcja języka", jest książką ze wszech miar nietypową, i to nie tylko dlatego, że pojawia się w niej taki międzynarodowy spisek. – To książka o francuskich filozofach, ale bliżej temu do political fiction. Można się wręcz pokusić o nazwanie tego philosophical fiction – mówi Mateusz Matyszkowicz.

Co jeszcze stanowi o wyjątkowości wspomnianej książki? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 11.05.2018
Godzina emisji: 7.49

ml/kd

Czytaj także

"Exodus". Opowieść o pokoleniu niezakorzenionym

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 12:00
– Troszeczkę rozsypała nam się stara struktura domu. Trudno mi w tym momencie powiedzieć, co ją zastąpiło. Coś musiało, przecież ci ludzie, którzy wyjeżdżają, osiedlają się w innych krajach, mają domy, rodziny, przyjaciół, nie żyją w pustce – podkreśla Łukasz Orbitowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórczość Witkacego i stulecie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 17:00
Mateusz Matyszkowicz i jego gość na początku obchodów stulecia niepodległości przypomnieli postać Stanisława Ignacego Witkiewicza.
rozwiń zwiń