Islandia i Korfu w literackiej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 08:00
– Człowiek chce czasem gdzieś pojechać. W takiej sytuacji sięga do biblioteki z książkami podróżniczymi. Może czymś się zainspiruje i naprawdę wyjedzie – mówi Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Literackie propozycje podróżnicze Mateusza Matyszkowicza (Czarnoksiążnik/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/12019

Pierwszym kierunkiem naszej dzisiejszej wyprawy jest Islandia. W arktyczne rejony przenosi nas Piotr Milewski, autor książki "Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat". – To książka o charakterze terapeutycznym – mówi autor audycji. – Gdybyśmy naprawdę tam pojechali i wrócili z powrotem, bylibyśmy jak człowiek z Syberii, który wchodzi do lodówki, żeby się ogrzać – dodaje

Z inną rzeczywistością czytelnik styka się w książce "Durrellowie z Korfu" Michaela Haaga. – To historia podróżujących Brytyjczyków, którzy wyjeżdżają na gorącą wyspę Korfu i opisują swoje perypetie. Mimo że klimat, w którym żyją, jest bardzo przyjemny, to nie jest im jednak tak wesoło – opisuje Mateusz Matyszkowicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 23.11.2018
Godzina emisji: 7.44

kb/ml

Czytaj także

Lizusostwo nie zniknęło - nowe wydanie "Czekoladek dla Prezesa"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 10:33
Słynny zbiór krótkich opowiadań satyrycznych Sławomira Mrożka zyskał nową oprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat Jakuba Różalskiego w opowiadaniach

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 08:50
"Inne Światy" to "antologia inspirowana pracami Jakuba Różalskiego". Styl znany z obrazów Chełmońskiego połączony z futurystyczną wizją świata. Dziesięciu mistrzów słowa stworzyło opowiadania inspirując się dziełami Różalskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jacek i Agatka" – bajka dla kolejnych pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 08:00
Wanda Chotomska była jedną z najpopularniejszych autorek opowiadań, bajek i programów telewizyjnych dla dzieci. To ona ożywiła swoimi tekstami "Jacka i Agatkę". 
rozwiń zwiń