"Dowód ontologiczny", czyli historia pewnego Anzelma

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 19:25
- Świetnie się bawiłem pisząc tę książkę. Myślę, że człowiek jest też trochę z definicji homo ludens - tworząc coś nie powinien cierpieć, a raczej się bawić - mówił w Trójce Andrzej Ballo, autor książki "Dowód ontologiczny".
Audio
  • "Dowód ontologiczny", czyli historia pewnego Anzelma (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Yulia Grigoryeva/shutterstock

Bohaterem książki jest Anzelm Zaostry, nauczyciel matematyki w liceum. Matematyka to jego pasja, za jej pomocą tłumaczy sobie świat. Nosi imię świętego, który stworzył sławny dowód istnienia Boga. - Zaostry to archetyp klasycznego nauczyciela, jeszcze takowych pamiętam z własnych czasów, który łączył erudycję, merytoryczność, wiedzę i jakąś estetykę - podkreślił Andrzej Ballo.

Dowód ontologiczny w średniowieczu skonstruował święty Anzelm. W jaki sposób Andrzej Ballo pisząc swoją książkę czerpał z tej historii? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Przodownicy lektury"
Prowadził: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Andrzej Ballo (pisarz)
Data emisji: 5.04.2017
Godzina emisji: 10.18

aj/mk

Czytaj także

Grzegorz Bogdał lubi opowiadać innymi

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 13:53
- Pisząc staram się oddawać głos innym. Jak najmniej mówić sobą - mówi gość "Przodowników lektury" pisarz Grzegorz Bogdał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burzliwe dzieje łódzkich fabrykantów

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 12:50
- Są tu historie wielkich bankructw, ale też i zbijania wielkich fortun - mówi o książce "Fabrykanci. Burzliwe dzieje łódzkich bogaczy" Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń