X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reaktywacja czy reanimacja? Kiedy pisarz powraca do swoich postaci?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 16:00
– Nawet Arthur Conan-Doyle miał dość Sherlocka Holmesa i go uśmiercił. A jednak do tej postaci wrócił i kontynuował tę historię – mówi Mariusz Cieślik.
Audio
  • Reaktywacja, czy reanimacja? Kiedy pisarz powraca do swoich postaci? (Przodownicy lektury/Trójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: sianstock /Shutterstock.com

Wielu autorów w pewnym momencie dojrzewa do tego, by nie "współpracować" dłużej ze stworzoną przez siebie postacią. Często tacy bohaterowie zostają uśmierceni na kartach powieści. Jednakże wielu z nich powraca, czasem ponieważ domagają się tego fani, innym razem dlatego, że twórca wpada na nowy pomysł. Bywa jednak i tak, że pisarz zżywa się ze stworzoną przez siebie osobą i, mimo pierwotnej niechęci, decyduje się do niej wrócić dla samego siebie.

Jacy autorzy "reanimowali" swoich bohaterów? Czy przyniosło to korzyść czytelnikom? O tym w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji:
6.09.2017
Godzina emisji: 10.18

ml/gs

Czytaj także

Kryminalny Wrocław Marka Krajewskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 18:30
Eberhard Mock jest koneserem dobrych trunków, miłośnikiem smacznego jedzenia i wielbicielem kobiecych uroków. Ale nade wszystko to policjant kryminalny z Wrocławia pierwszej połowy XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy sztuczna inteligencja może mieć proroków?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 12:00
- Miałem zamiar napisać klasyczną powieść science-fiction. Są tam więc statki kosmiczne i roboty. A z drugiej strony chciałem, żeby czytelnik zapomniał, że to powieść science-fiction i przeczytał opowieść o ludziach - mówi Lavie Tidhara, autor książki "Stacja Centralna".
rozwiń zwiń