"Wymazane". Antyharlequin, pan Piękny i powojenny półświatek

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 16:00
Nowa powieść Michała Witkowskiego to bardzo nietypowa książka. Z jednej strony mamy do czynienia z opowieścią o życiu na prowincji, z drugiej – pojawiają się tam elementy kryminału czy też… romansu. Jednak to ostatnie nie jest takie oczywiste.
Audio
  • "Wymazane" Michała Witkowskiego. Antyharlequin? (Przodownicy lektury/Trójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Jo-B/Pixabay.com

"Wymazane" Michała Witkowskiego "Wymazane" Michała Witkowskiego

– Mam dość wyrywkowe pojęcie na temat życia poza wielkimi miastami. Właśnie o to mi chodziło, żeby ta prowincja była odrealniona, miała taki magiczny pierwiastek. Jednak są tam elementy, bez których taka okolica obyć się nie może – mówi autor. Gatunek, w którym "Wymazane" zostały napisane, też jest trudny do zdefiniowania. – Każdy znajdzie tam coś dla siebie – dodaje Michał Witkowski.

Jaką specyficzną cechę charakteru ma główny bohater powieści? Czy w każdej wsi mieszka odpowiednik Alexis z kultowej "Dynastii"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Michał Witkowski (autor książki "Wymazane")
Data emisji:
4.10.2017
Godzina emisji: 10.16

ml/gs

Czytaj także

Kryminalny Wrocław Marka Krajewskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 18:30
Eberhard Mock jest koneserem dobrych trunków, miłośnikiem smacznego jedzenia i wielbicielem kobiecych uroków. Ale nade wszystko to policjant kryminalny z Wrocławia pierwszej połowy XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czym polega magia wsi?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 11:00
– Nie potrafię w jednym czy dwóch zdaniach powiedzieć, co takiego fascynującego jest we wsi. Może wynika to z tego, że tam żyje się prawdziwiej. W mieście łatwo udawać kogoś, kim się nie jest, a na wsi ciężko te maski utrzymać – mówi Jakub Małecki.
rozwiń zwiń