X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Opowiadania bizarne" Olgi Tokarczuk. "Dziwne, ale nie dziwaczne"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 13:19
– Olga Tokarczuk najlepsza jest wtedy, kiedy mówi o rzeczywistości, którą znamy i znajduje w niej takie elementy, które do niej nie pasują, dzięki czemu widzimy świat z trochę innej strony niż zwykle. To jest najważniejszy powód, by po tę książkę sięgnąć – podkreśla Mariusz Cieślik.
Audio
  • "Opowiadania bizarne" – najnowsza książka Olgi Tokarczuk (Przodownicy lektury/Trójka)
Okładka książki Opowiadania bizarne
Okładka książki "Opowiadania bizarne"Foto: wydawnictwoliterackie.pl

18 kwietnia swoją premierę ma najnowsza pozycja Olgi Tokarczuk "Opowiadania bizarne". "Pochodzące z języka francuskiego słowo bizarre znaczy: dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. Taka właśnie jest ta książka. To 10 opowiadań. Każde z nich toczy się w innej przestrzeni. Wołyń w epoce potopu szwedzkiego, współczesna Szwajcaria, odległa Azja i miejsca wyimaginowane"  zachęca do lektury wydawca (Wydawnictwo Literackie).

 Mamy tutaj opowiadane dość dziwne historie, choć nie powiedziałbym, że dziwaczne. Można powiedzieć, że jest taka zasada: nawet jeżeli Tokarczuk mówi o świecie, który nas otacza, to umieszcza w nim elementy nierzeczywiste, zaskakujące, dowcipne. Czasem pisarka posuwa się znacznie dalej, w stronę fantastyki. Dla mnie te wycieczki nie są zbyt przekonujące, ale to nie znaczy, że to jest słaba książka  mówi Mariusz Cieślik. 


xx 

Prowadzący audycję przypomina, że w zeszłym tygodniu ogłoszono, że książka "Bieguni" Olgi Tokarczuk (w tłumaczeniu Jennifer Croft) znalazła się wśród sześciu pozycji nominowanych do Międzynarodowej Nagrody Bookera. To prestiżowe literackie wyróżnienie jest przyznawane w Wielkiej Brytanii autorowi najlepszej książki przetłumaczonej na język angielski. Już samo znalezienie się w gronie finalistów jest uważane za wielki zaszczyt.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji:
 18.04.2018
Godzina emisji: 10.14

kk/mk

Czytaj także

Wyspa Węży, czyli efekt wojny "polsko-polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 11:57
Małgorzata Szejnert trafiła na informację, że jej wuj Ignacy Raczkowski zmarł w czasie II wojny światowej na szkockiej wyspie Bute. Okazuje się, że istniał tam obóz internowania dla sanacyjnych oficerów…
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ucieczka z martwego życia", czyli droga na sam szczyt

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 10:38
"Ucieczka z martwego życia" to najnowsza książka Benedicta Wellsa. O czym opowiada historia napisana przez 34-letniego pisarza?
rozwiń zwiń