X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rusza konkurs "Nasłuchiwanie: Niepodległość"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 10:30
11 lipca oficjalnie rozpoczyna się konkurs na dramat radiowy "Nasłuchiwanie: Niepodległość". Wyróżnione słuchowiska zastaną zaprezentowane jeszcze w tym roku na antenie Programu 3. Ideę przyświecającą wydarzeniu zaprezentował Jacek Kopciński – szef konkursowego jury.
Audio
  • Konkurs "Nasłuchiwanie: Niepodległość" rozpoczęty (Przodownicy lektury/Trójka)
Jacek Kopciński
Jacek KopcińskiFoto: Jacek Kopciński

– Od wielu lat zajmuję się dramatem radiowym. Jestem nim zafascynowany, piszę o nim książki. Śledzę młodą dramaturgię polską, również pod kątem jej obecności w Polskim Radiu. Organizuję też od kilku lat maratony słuchowisk zatytułowane "Nasłuchiwanie". W naszym konkursie rozwinięcie "Nasłuchiwanie: Niepodległość" jest bardzo ważne i chzba zrozumiałe dla dla wszystkich. Niepodległość – pojęcie rozumiane bardzo szeroko. Chcemy zapytać: czym ono jest? Czy jesteśmy niepodlegli? – mówi Jacek Kopciński.

Na teksty inspirowane wydarzeniami, które doprowadziły do powstania wolnej Polski, a także samym pojęciem niepodległości, czekamy do końca września. W listopadzie jury ogłosi nazwiska laureatów.

Partnerem akcji jest Instytut Teatralny w Warszawie oraz Ośrodek Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Jacek Kopciński (szef jury konkursu "Nasłuchiwanie: Niepodległość", historyk literatury, krytyk teatralny, redaktor naczelny miesięcznika "Teatr")
Data emisji: 11.07.2018
Godzina emisji: 10.15

ml/mk

Czytaj także

"Polska. Wiązanka pieśni patriotycznych", czyli Marcin Świetlicki na 100-lecie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:00
– Marcin Świetlicki jest, z przyczyn biograficznych, dla mnie i dla mojego pokolenia bardzo ważnym poetą. On sam się przed tym broni, ale jest to chyba ostatni polski poeta pokoleniowy, zwłaszcza dla tych, którzy w dorosłość wkraczali po 1989 roku – mówi Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto czyta, nie błądzi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 21:00
Pierwszy raz od wielu lat badania wykonywane przez Bibliotekę Narodową pokazują katastrofalny obraz czytelnictwa w Polsce.
rozwiń zwiń