Tomasz Organek: mam wrażenie, że wielu ludzi jest pogubionych w życiu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 10:30
– Dopiero w trakcie pisania tej książki zdałem sobie sprawę z tego, że piszę o tym, jak pozbyć się towarzyszącego każdemu z nas lęku egzystencjonalnego – mówi Tomasz Organek w rozmowie z Mariuszem Cieślikiem.
Audio
  • Debiut książkowy Tomasza Organka (Przodownicy lektury/Trójka)
Organek w Trójce
Organek w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Okładka książki "Teoria opanowywania trwogi" Okładka książki "Teoria opanowywania trwogi"

"Teoria opanowywania trwogi" to debiut prozatorski jednego z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, dwukrotnego zdobywcy platynowej płyty, nazywanego "nadzieją polskiego rynku muzycznego" – Tomasza Organka. To przepełniona odwołaniami do literatury, filmu, muzyki i popkultury opowieść o rezygnacji, zagubieniu w kapitalistycznej rzeczywistości, rozpadzie więzów rodzinnych. Zaskakująco wiarygodna powieść pokoleniowa o ludziach na skraju rozpaczy pisana z perspektywy człowieka, który osiągnął sukces. Błyskotliwa, cyniczna, ale niepozbawiona poczucia humoru.

Teoria opanowywania trwogi to istniejący w psychologii pogląd, że podstawowym źródłem ludzkiej motywacji jest doświadczenie lęku wynikającego ze świadomości własnej, nieuchronnej śmierci.

Dlaczego Tomasz Organek zdecydował się na napisanie takiej powieści? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Tomasz Organek (muzyk, autor książki "Teoria opanowywania trwogi")
Data emisji: 5.06.2019
Godzina emisji: 10.18

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska: w moich książkach każdy detal ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:54
– Rodzanice to słowiańskie demony, które czuwają nad naszym losem. Mało się o tym mówi w Polsce, mimo, że to nasze dziedzictwo, w związku z tym pozwalam sobie wpleść trochę tych wątków do moich książek – opowiada gość Mariusza Cieślika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyśpiewać poezję 

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 11:11
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Poezji (21.03), Mariusz Cieślik opowiedział w audycji, co radiowa Trójka przygotowała z tej okazji. 
rozwiń zwiń