X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mnóstwo emocji, żadnego kiczu. O "Non-Oui" Lidiji Dimkovskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:20
W tym wydaniu audycji przenosimy się do Chorwacji z czasów drugiej wojny światowej wraz z książką "Non-Oui" macedońskiej poetki i tłumaczki Lidiji Dimkovskiej.
Audio
  • O "Non-Oui" LidijI Dimkovskiej (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stanislaw Mikulski
Okładka książki "Non–Oui" Lidiji Dimkovskiej, wyd. Biblioteka Słów Okładka książki "Non–Oui" Lidiji Dimkovskiej, wyd. Biblioteka Słów

"Non-Oui" to opowieść o okupacyjnej rzeczywistości, trudnej, "zakazanej" miłości oraz relacji pomiędzy dwoma pokoleniami kobiet, częściowo osadzona w chorwackim mieście Split.

– To bardzo dobra książka o emocjach, ale nigdy nawet nie ociera się o kicz. Takich wydawnictw w polskiej literaturze jest dziś niewiele – ocenia autor audycji. – To pozycja bardzo dobrze przetłumaczona i bardzo dobrze napisana – dodaje.

Czy "Non-Oui" to publikacja tylko dla kobiet? Kto stoi za znakomitym tłumaczeniem książki? Tego dowiedzą się Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 10.07.2019
Godzina emisji: 10.13

kr/mk

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska: w moich książkach każdy detal ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:54
– Rodzanice to słowiańskie demony, które czuwają nad naszym losem. Mało się o tym mówi w Polsce, mimo, że to nasze dziedzictwo, w związku z tym pozwalam sobie wpleść trochę tych wątków do moich książek – opowiada gość Mariusza Cieślika.
rozwiń zwiń