"Bajki filozoficzne", czyli książki do rozmawiania

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 11:34
– Tym, którzy lubią rozmawiać ze swoimi dziećmi i którym zależy na tym, by dzieci uczyły się myśleć, polecamy serię "Bajek filozoficznych" – mówi autorka książek dla dzieci Anna Skowrońska.
Audio
  • Trudne zagadnienia filozoficzne w formie krótkich bajek (Przodownicy lektury/Trójka)
Bajki filozoficzne Michel Piquemal, wyd. Muchomor
"Bajki filozoficzne" Michel Piquemal, wyd. MuchomorFoto: mat. promocyjne

"Bajki filozoficzne" autorstwa Michela Piquemala to 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu i mitologii. Do każdej dołączony jest komentarz, który wprowadzi małego czytelnika do pracowni filozofa. A tam... Można wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki. Można stawiać pytania i szukać odpowiedzi, można dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Jaki jest sens życia? Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Można poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, poznać opowieści z dalekich Chin i Persji. Poznać stare ponadczasowe treści w nowej formie. 

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Anna Skowrońska (autorka książek dla dzieci)
Data emisji: 29.04.2020
Godzina emisji: 11.31

mat. prasowe/kr

Czytaj także

Kaszpirowski. Fenomen radzieckiego hipnotyzera

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 22:00
"Adin, dwa, tri, czietyrje" – wyliczankę Anatolija Kaszpirowskiego pamiętają chyba wszyscy urodzeni przed czasami ustrojowej transformacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkania literackie i premiery online – oto, co przygotowali twórcy swoim czytelnikom

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 12:00
Wojciech Chmielarz, Wojciech Kalinowski, Szczepan Twardoch, Jakub Ćwiek – to tylko niektórzy z autorów, którzy niemal codziennie publikują fragmenty swoich nowych powieści online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Carrie" Stephena Kinga na polskim podwórku – "Horror licealny" Piotra Zaręby

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 11:34
– W historii polskiej literatury horror jest właściwie nieobecny, ale w ostatnich latach coś się w tej dziedzinie zmienia. Pojawiło się kilku pisarzy, którzy lubią literaturę grozy i konsekwentnie do niej wracają. Do tej grupy należy Piotr Zaremba, który kilka dni temu opublikował "Horror licealny" – tymi słowami rozpoczął swój felieton Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń