X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Porównywarka informacji z AGH

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 20:55
- Łatwy dostęp do informacji w różnych językach oraz możliwość automatycznego porównania tych informacji - to cel oprogramowania informatycznego, nad którym pracują naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Technologia może znaleźć zastosowanie np. w odbiornikach telewizyjnych.
Audio
  • Porównywarka informacji z AGH (Trójwymiar/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Oprogramowanie AMIS (Access to Multilingual Information and Opinions) mogłoby być zintegrowane z pilotem obsługującym odbiornik telewizyjny, a także z dowolną przeglądarką internetową.

- Wyobraźmy sobie, że jedziemy do Egiptu, idziemy do hotelu, gdzie w telewizji widzimy reportaż z aktualnej sytuacji w kraju. Chcemy się dowiedzieć, o co chodzi - by to zrobić naciskamy specjalny przycisk na pilocie i wyświetla się nam np. dwuminutowe streszczenie półgodzinnego reportażu w tym języku, w jakim chcemy - mówi szef projektu dr inż. Mikołaj Leszczuk z Katedry Telekomunikacji AGH.

Oprócz streszczenia reportażu widz będzie mógł także za pomocą pilota wybrać opcję, która umożliwi mu automatyczne porównanie (w różnych językach) zawartości treści reportażu z informacjami o tym samym wydarzeniu, ale przekazanymi w innych telewizjach, kręgach kulturowych.

Czy podobne systemy działają? Jakie języki w przypadku projektu naukowców z AGH wchodzą w grę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mówiliśmy również o tym, że każdy z nas będzie mógł poszukać dziewiątej planety układu słonecznego oraz o tym, że prawdopodobnie do 2020 roku bankowość mobilna będzie odpowiadała za 40 procent transakcji finansowych na świecie. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Arkadiusz Ekiert
Data emisji: 29.03.2017
Godzina emisji: 18.38

PAP/mk

Czytaj także

Rząd wspiera twórców polskich gier

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 23:21
Polska, o czym może nie wszyscy wiedzą, to Eldorado dla twórców gier komputerowych. Nasz rynek szacowany jest na miliard osiemset milionów złotych, a łącznie produkcją gier zajmuje się ok. 300 firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Polska szybko się starzeje?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 19:20
W audycji mówimy m.in. o tym, że za 30 lat co dziesiąty Polak będzie miał 80 i więcej lat. Odpowiadamy też na pytanie, czy współczesny samochód może reagować na ludzkie gesty.
rozwiń zwiń