X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Modny gadżet zadba o zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 11:30
Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka w ramach Narodowego Programu Zdrowia są realizatorami projektu "Zdrowa Ja". W jego ramach 15-letnie dziewczyny zostaną objęte telemonitoringiem, połączonym z aplikacją mobilną na ich telefonach.
Audio
  • Modny gadżet zadba o zdrowie (Trójwymiar/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: leungchopan/Shutterstock.com

Opaski na rękę oraz dostęp do aplikacji mobilnej to nie tylko narzędzia promujące zdrowy styl życia, ale także modny, technologiczny gadżet, który sprawia, że udział w projekcie jest dla dziewcząt atrakcyjny. – Bransoletka mierzy kroki, puls, przebyty dystans i sen. Łączy się ze smartfonem, gdzie można sprawdzić nasze wyniki, ale także sprawdzić wyzwania i przypomnienia – opowiada Julia Kochańska, uczennica biorąca udział w badaniu. Jak mówią naukowcy z IMiD, "15-letnie dziewczęta zostały wybrane do badania, ponieważ ta grupa jest narażona na największe ryzyko zaburzeń odżywiania, złego postrzegania swojego ciała i wzrostu zachowań ryzykownych, jak zażywanie narkotyków i alkoholu".

latarnia uliczna F 1200.jpg
Do czego służą latarnie? Do ładowania aut elektrycznych

W programie ponadto:

  • W 61 proc. dużych firm doszło do wycieku danych przez brak zabezpieczenia w urządzeniach drukujących. Takich ataków będzie coraz więcej, a to oznacza dla dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw straty nie tylko wizerunkowe, ale i finansowe. W maju 2018 wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, które wprowadzają dużo wyższe kary za takie wycieki. To nawet 20 milionów euro lub 4 proc. rocznego, globalnego obrotu.
  • Facebook testuje rozwiązanie, którego brakowało wielu posiadaczom konta w tym portalu społecznościowym. W końcu będzie można decydować, kto zobaczy i przeczyta nasze komentarze pod czyimś wpisem lub linkiem.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Kuba Witkowski
Data emisji: 6.11.2017
Godzina emisji: 18.38

ml

Czytaj także

Chwasty? Jest na nie sposób... Żukbot!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 20:30
– Polscy naukowcy stworzyli robota o wdzięcznym imieniu Żukbot, który będzie pomagał rolnikom w eliminacji niepotrzebnych roślin – informuje Kuba Witkowski w audycji "Trójwymiar".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do czego służą latarnie? Do ładowania aut elektrycznych

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 20:30
W Polsce przybywa samochodów z elektrycznymi silnikami. W miastach jednak wciąż brakuje infrastruktury do ich ładowania.
rozwiń zwiń