Modny gadżet zadba o zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 11:30
Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka w ramach Narodowego Programu Zdrowia są realizatorami projektu "Zdrowa Ja". W jego ramach 15-letnie dziewczyny zostaną objęte telemonitoringiem, połączonym z aplikacją mobilną na ich telefonach.
Audio
  • Modny gadżet zadba o zdrowie (Trójwymiar/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: leungchopan/Shutterstock.com

Opaski na rękę oraz dostęp do aplikacji mobilnej to nie tylko narzędzia promujące zdrowy styl życia, ale także modny, technologiczny gadżet, który sprawia, że udział w projekcie jest dla dziewcząt atrakcyjny. – Bransoletka mierzy kroki, puls, przebyty dystans i sen. Łączy się ze smartfonem, gdzie można sprawdzić nasze wyniki, ale także sprawdzić wyzwania i przypomnienia – opowiada Julia Kochańska, uczennica biorąca udział w badaniu. Jak mówią naukowcy z IMiD, "15-letnie dziewczęta zostały wybrane do badania, ponieważ ta grupa jest narażona na największe ryzyko zaburzeń odżywiania, złego postrzegania swojego ciała i wzrostu zachowań ryzykownych, jak zażywanie narkotyków i alkoholu".

latarnia uliczna F 1200.jpg
Do czego służą latarnie? Do ładowania aut elektrycznych

W programie ponadto:

  • W 61 proc. dużych firm doszło do wycieku danych przez brak zabezpieczenia w urządzeniach drukujących. Takich ataków będzie coraz więcej, a to oznacza dla dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw straty nie tylko wizerunkowe, ale i finansowe. W maju 2018 wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, które wprowadzają dużo wyższe kary za takie wycieki. To nawet 20 milionów euro lub 4 proc. rocznego, globalnego obrotu.
  • Facebook testuje rozwiązanie, którego brakowało wielu posiadaczom konta w tym portalu społecznościowym. W końcu będzie można decydować, kto zobaczy i przeczyta nasze komentarze pod czyimś wpisem lub linkiem.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Kuba Witkowski
Data emisji: 6.11.2017
Godzina emisji: 18.38

ml

Czytaj także

Chwasty? Jest na nie sposób... Żukbot!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 20:30
– Polscy naukowcy stworzyli robota o wdzięcznym imieniu Żukbot, który będzie pomagał rolnikom w eliminacji niepotrzebnych roślin – informuje Kuba Witkowski w audycji "Trójwymiar".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do czego służą latarnie? Do ładowania aut elektrycznych

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 20:30
W Polsce przybywa samochodów z elektrycznymi silnikami. W miastach jednak wciąż brakuje infrastruktury do ich ładowania.
rozwiń zwiń