X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Innowacja w walce z osteoporozą dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 08:35
Śląscy naukowcy opracowali kalkulator ryzyka złamań w osteoporozie. Badania nad kobietami po 55. roku życia trwały kilka lat.
Audio
  • Innowacja w walce z osteoporozą dla każdego (Trójwymiar/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: pixabay.com/Unsplash

Powstał pierwszy tego typu algorytm w Polsce. Pomoże w walce z chorobą na jej początkowym etapie. Kalkulator powstał dzięki współpracy naukowców Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Może on służyć jako narzędzie diagnostyczne, ale także wspomagać terapię osób chorych. Co więcej, algorytm ma być dostępny dla osób, które znajdują się grupie ryzyka – tak, by mogły one przebadać się same.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszyliśmy także następujące tematy

  • Polaków, jak dotąd, omija prawdziwa rewolucja w sposobie robienia zakupów przez internet. A tylko w Stanach Zjednoczonych ze smart głośników korzysta 39 milionów osób. To jedna szósta dorosłych w tym kraju. Głośniki umożliwiają robienie zakupów za pomocą komend głosowych. Dlaczego to nie działa w Polsce?
  • Transmisje na żywo, także te prowadzone przez osoby prywatne, są coraz popularniejszą formą obecności na portalach społecznościowych. Polski start up opracował proste narzędzie, nie wymagające instalacji i skomplikowanej obsługi, które takie transmisje umożliwi

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Kuba Witkowski
Data emisji: 17.01.2018
Godzina emisji: 18.38

ml/mk

Czytaj także

Czy odkryjemy Ziemię 2.0?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 12:25
Czy planety mogą istnieć bez sąsiedztwa gwiazdy? Czym jest astroturf marketing? I czy sztuczna inteligencja może wpłynąć na turystykę? Na te pytania odpowiada Kuba Witkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja w oszczędzaniu energii rodem z Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 16:00
Wynalazek polskiego naukowca – zasobnik ciepła – zrewolucjonizuje budowę klimatyzacji w budynkach i samochodach.
rozwiń zwiń