Magda Umer, Mumio i ich miłość od ćwierć wieku

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 09:50
- Obejrzawszy utwór "Jesień" zakochałam się w nich. Było to może nawet ćwierć wieku temu. I ta miłość trwa do dzisiaj - mówiła w Trójce o Mumio Magda Umer. Goście audycji zapowiedzieli przy okazji pewien owoc tej miłości…
Audio
  • Magda Umer i Mumio o wspólnych planach zawodowych (Powtorek z rozrywki/ Trójka)
Magda Umer w studiu Trójki
Magda Umer w studiu TrójkiFoto: Natalia Grzeszczyk/PR3

A jak członkowie Mumio wspominają pierwszy kontakt z twórczością Magdy Umer? - Ja z Magdą śpiewałam już w podstawówce, no może w liceum… Magda bywała często u mnie w pokoju. Siedziałyśmy same. Ona śpiewała z gramofonu, czy magnetofonu, a ja śpiewałam płacząc. Byłam przekonana, że zostanę kimś takim na scenie, po kogo występie wszyscy będą płakać - opowiadała Jadwiga Basińska.

24 kwietnia w warszawskim Teatrze Roma artyści wystąpią podczas wspólnego koncertu. O jego szczegółach mówili w audycji zapowiadając też inne wspólne plany zawodowe. A żeby wszystkie pomysły zostały zrealizowane, ustalili sobie śmiertelną linię, wykorzystując do tego radio…   

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Artur Andrus
Gość: Magda Umer (piosenkarka, scenarzystka, reżyser, autorka recitali), Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński (Mumio)
Data audycji: 11.04.2017
Godzina audycji: 23.05

ei/fbi

Czytaj także

Magda Umer o "młodej radości na stare lata"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 17:00
Na rynek trafił właśnie album "Duety. Tak młodo jak teraz". W rozmowie z Markiem Niedźwieckim opowiedziała o tym wydawnictwie Magda Umer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Umer poprowadziła "Markomanię"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 10:09
- Strofują mnie tutaj ze studia, że z tych nerwów się nawet nie przedstawiłam. Nazywam się Magda Umer i jestem wielką dłużniczką twórczości, którą dziś będę przedstawiać - powiedziała z charakterystycznym dla siebie urokiem artystka, która poprowadziła "Markomanię".
rozwiń zwiń