To ostatni tydzień pobytu u wybrzeży Antarktydy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 17:40
Zespół Trzech Sztuk w Antarktyce rozpoczyna ostatni tydzień pobytu u wybrzeży Antarktydy.
Audio
  • To ostatni tydzień pobytu u wybrzeży Antarktydy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)

Jeszcze wiele jest w planach, ale zwiększa się koncentracja przed jednym z najważniejszych zadań wyprawy. Na sobotę zaplanowany jest pierwszy w historii koncert polskiego artysty, transmitowany na antenie Trójki. W czwartek na jednej z wysepek Adam Nowak przeprowadził pierwsze próby koncertowe w trudnych, antarktycznych warunkach. Całość trwająca 3 godziny rejestrowana była przez kamery oraz przez Pawła Drozda. Zaczęło się od testowania sprzętu nagłośnieniowego w mesie jachtu.

Pierwszy dzień prób odbył się w bardzo trudnych warunkach. Natomiast następnego dnia pogoda była nieprzyzwoicie wakacyjna: bezwietrznie, pełne słońce, więc dla Adama warunki do gry niemal idealne. Jak będzie podczas sobotniego koncertu, tego nie wiemy, aczkolwiek długoterminowe prognozy nie są zbyt korzystne.

***

"Trzy sztuki w Antarktyce", czyli "wyprawa do przylądków ludzkiej wrażliwości" to pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki oraz transmisja tych wydarzeń na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Jej efektem ma być twórczy hołd dla trzech sztuk: filmu, fotografii i muzyki.

O wyprawie w Trójce mówi Paweł Drozd - jego relacje można usłyszeć od poniedziałku do czwartku ok. godz. 17.10.

Więcej informacji na temat wyprawy można znaleźć na stronie http://trzysztuki.polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi:
Krystian Hanke

Autor relacji: Paweł Drozd
Data emisji:
6.03.2017
Godzina emisji: 17.16

mp


Czytaj także

Trudne chwile ekipy "Trzech sztuk w Antarktyce"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 17:39
Zespół wyprawy "Trzy sztuki w Antarktyce" jest na morzu czwarty dzień. Płynie Cieśniną Drake'a w kierynku Białego Kontynentu i zgodnie z przewidywaniami choroba morska daje się we znaki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzy sztuki w Antarktyce" kontra choroba morska

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 18:29
Załoga jachtu Selma, czyli śmiałkowie biorący udział w wyprawie "Trzy sztuki w Antarktyce" przekroczyli tzw. strefę konwergencji. Oznacza to, że są już faktycznie w Antarktyce. Niestety przyszło im walczyć z chorobą morską.
rozwiń zwiń