X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagroda im. Sacharowa odmieni sytuację opozycji w Wenezueli?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 18:30
– Otrzymanie nagrody im. Sacharowa to wielki zaszczyt, ale ludzi, którzy ją dostają można postawić w jednym szeregu z Andriejem Sacharowem. Oni też dają nam przykład i inspirują do dalszych działań na rzecz obrony praw człowieka – podkreśla Lenur Kerymov z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Audio
  • Nagroda im. Sacharowa odmieni sytuację opozycji w Wenezueli? (Z definicji Europa/Trójka)
Czuwanie upamiętniające Wenezuelczyków, którzy zginęli w ciągu ostatniego roku, sprzeciwiając się sytuacji w swojej ojczyźnie
Czuwanie upamiętniające Wenezuelczyków, którzy zginęli w ciągu ostatniego roku, sprzeciwiając się sytuacji w swojej ojczyźnie Foto: David Ortega Baglietto/Shutterstock

Opozycja demokratyczna w Wenezueli otrzymała nagrodę imienia Sacharowa za wolność myśli. Ogłosił to w zeszłym tygodniu Parlament Europejski w Strasburgu, uzasadniając to "odwagą polityków i studentów walczących za wolność w obliczu represyjnego rządu".

W Wenezueli od kilku lat panuje kryzys polityczny. W marcu tego roku Sąd Najwyższy pozbawił demokratycznie wybrane Zgromadzenie Narodowe władzy ustawodawczej. Szacuje się, że od początku tego roku 130 działaczy opozycyjnych zostało zamordowanych, a ponad 500 uwięziono.

Nagroda Sacharowa wręczana jest instytucjom bądź osobom zasłużonym w walce o obronę praw człowieka na całym świecie.  Zapraszamy do wysłuchania nagrania, w którym Ernest Zozuń przypomniał także sylwetkę Andrieja Sacharowa.

***

Tytuł audycji: Z definicji Europa
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Lenur Kerymov (Helsińska Fundacja Praw Człowieka)
Data emisji: 30.10.2017
Godzina emisji: 17.24

IAR/gs/ab

Czytaj także

Czy UE ma szanse wygrać z terroryzmem?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 18:30
Po zeszłotygodniowym zamachu w londyńskim metrze na nowo odżyła dyskusja o walce z terroryzmem w Europie. – Na poziomie Brukseli możemy mówić, że wszyscy się przejmujemy, ale percepcja zagrożenie terrorystycznego ze strony Państwa Islamskiego w Estonii, Portugalii, Wielkiej Brytanii czy w Polsce jest inna – ocenia Kacper Rękawek z GLOBSEC Policy Institute.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z układem z Schengen?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 11:00
Podpisany w miejscowości Schengen w Luksemburgu układ o ruchu granicznym jest jednym z najważniejszych przykładów integracji europejskiej. Z korzyści, które z niego płyną, korzystało wielu z nas. Czy w tej kwestii szykują się duże zmiany?
rozwiń zwiń