Bill Clinton pracuje nad powieścią. O czym będzie?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 14:45
Bill Clinton będzie współautorem książki o... prezydencie. Tytuł brzmi intrygująco: "President Missing", co można przetłumaczyć jako "Gdzie jest prezydent?".
Audio
  • Bill Clinton pracuje nad powieścią. O czym będzie? (Świat kultury/Trójka)
Bill Clinton
Bill ClintonFoto: US Department of Labor, Wikimedia Commons

Książka ukaże się w czerwcu 2018 roku, a Bill Clinton będzie jej współautorem - razem ze sprzedającym ogromne nakłady swoich powieści kryminalnych i thrillerów Jamesem Pattersonem. Wiadomo już, że książka będzie liczyła 400 stron.

Ponadto w audycji:

  • wystawiana właśnie na nowojorskim Broadwayu sztuka Tennessee Williamsa pt. "Szklana Menażeria" zbiera mieszane recenzje. Miał być sukces kasowy, a są straty finansowe;
  • spotkanie teatru i polityki - Public Theater w Nowym Jorku i National Theater przygotowały sceniczne czytanie wybranych fragmentów przesłuchań członków gabinetu prezydenta Donalda Trumpa w amerykańskim senacie;
  • połączenie wina i sztuki współczesnej we włoskim Piemoncie.

***

Tytuł audycji: Świat kultury
Autor: Jan Niebudek
Data emisji:
12.05.2017
Godzina emisji:
9.43

fbi/mk

Czytaj także

Renée Fleming żegna się ze sceną?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 16:00
W karierze tej niezwykłej sopranistki - zwanej ludzką divą - obok sceny był czas i na wizytę u Davida Lettermana, i na śpiewanie po elficku we "Władcy pierścieni", i na hymn poprzedzający Super Bowl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czysta magia z kocim pazurem na scenie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 23:58
- Niewiele osób wierzyło w "Koty", a jednak stał się on jednym z najdłuyżej granych musicali w historii teatru muzycznego. Udział w tym spektaklu to dla mnie spełnienie marzeń - mówi Grizabella z musicalu "Koty", Joanna Ampil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycy na ekranie. Będzie kontrowersyjny film o Madonnie?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 22:13
- Ciężko znaleźć aktora z charyzmą gwiazdy muzyki pop, które nie bez powodu wspinają się na szczyty sławy i są bożyszczami tłumów - mówi dziennikarz muzyczny Jarosław Szubrycht.
rozwiń zwiń