Prof. Jerzy Bralczyk: jestem zazdrosny o książki

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 15:48
– Horacy pisał, że jeśli człowiek ma bibliotekę i ogród, to niczego więcej mu nie potrzeba. Miał trochę racji – mówi w Trójce wybitny językoznawca i miłośnik literatury.
Audio
  • Prof. Jerzy Bralczyk opowiada słuchaczom Trójki o jednej ze swoich ulubionych książek (Czytam/Trójka)
Profesor Jerzy Bralczyk
Profesor Jerzy BralczykFoto: Anna Gacek

Profesor Bralczyk przyznaje, że ma w swojej bibliotece książki, do których powraca regularnie. – Jeżeli człowiek zaprzyjaźni się z książką, to nie może zostawiać jej na długo samej – wyjaśnia.

Jedną z takich wydawniczych pozycji jest "Wykład profesora Mmaa" Stefana Themersona. Językoznawca zdradza dziennikarce Trójki Annie Gacek, dlaczego właśnie ta powieść towarzyszy mu, odkąd skończył 12 lat, i dlaczego jest zazdrosny o książki.

***

Tytuł audycji: Czytam
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: prof. Jerzy Bralczyk (językoznawca)
Data emisji: 5.07.2017
Godzina emisji: 8.49

iwo/fbi

Czytaj także

Ile znaczy "Mistrz i Małgorzata" dla Zbigniewa Lwa-Starowicza?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 14:00
Ekspert z zakresu seksuologii, od lat - z klasą, wiedzą i humorem - oswajający Polaków z tematami uchodzącymi za delikatne czy trudne - profesor Zbigniew Lew-Starowicz - opowiada Annie Gacek o swojej ulubionej książce, czyli "Mistrzu i Małgorzacie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki, które fascynują Organka

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 14:00
- Autorem, który mnie fascynuje, jest Michel Houellebecq. Bardzo kontrowersyjny artysta i autor, wielki fenomen. Opisuje świat w sposób bardzo obrazoburczy i szorski - mówi Organek.
rozwiń zwiń