Literackie inspiracje Fisza

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 10:00
Bartek Waglewski to kolejny gość Anny Gacek. Mistrz słowa, który swoje inspiracje od dziecka odnajduje w literaturze. Jak sam mówi, zawsze czytał i doświadczał książek. Zawsze czytał nieco wbrew kanonom, kształtując swój gust.
Audio
  • Fisz opowiada o książce "Paddy Clarke Ha Ha Ha" (Czytam/Trójka)
Bartek Waglewski Fisz
Bartek Waglewski "Fisz"Foto: Zuzia Waglewska

Książką, którą Fisz zaprezentował w audycji, jest "Paddy Clarke Ha Ha Ha" Roddiego Doyle'a. To historia 10-latka, który wychowuje się w Irlandii lat 60. Fabuła z jednej strony pokazuje relacje między rówieśnikami głównego bohatera, ale też między nim a dorosłymi. - To opowieść o wykluczeniu, trochę o cierpieniu - podkreśla wokalista.

Gość audycji zwraca uwagę na język, którym napisana jest książka. - Czasem dzieci popełniają poezję, bo mówią niegramatycznie, ale emocjonalnie i prawdziwie - dodaje.

O tym, dlaczego Fisz identyfikuje się z bohaterem omawianej książki, a także dlaczego warto domykać drzwi od busa, dowiedzą się Państwo z nagrania audycji. Zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Czytam
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Bartek "Fisz" Waglewski
Data emisji: 12.07.2017
Godzina emisji: 8.50

ml/mk

Czytaj także

Wojtek Mazolewski o swojej ulubionej książce

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 14:40
- Ma w sobie siłę, jest prawdziwa, ma bardzo soczystych bohaterów i w ciekawym świetle przedstawia nas, ludzi, jako społeczność - mówi o "Królu" Szczepana Twardocha Wojtek Mazolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

L.U.C. o swojej książkowej terapii

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 11:00
Kolejnym gościem Anny Gacek jest muzyk L.U.C. Opowiedział on o tym, jakie książki mogą być inspiracją dla artysty, a jakie mogą pomóc w trudnych chwilach.
rozwiń zwiń