X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Literackie inspiracje Fisza

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 10:00
Bartek Waglewski to kolejny gość Anny Gacek. Mistrz słowa, który swoje inspiracje od dziecka odnajduje w literaturze. Jak sam mówi, zawsze czytał i doświadczał książek. Zawsze czytał nieco wbrew kanonom, kształtując swój gust.
Audio
  • Fisz opowiada o książce "Paddy Clarke Ha Ha Ha" (Czytam/Trójka)
Bartek Waglewski Fisz
Bartek Waglewski "Fisz"Foto: Zuzia Waglewska

Książką, którą Fisz zaprezentował w audycji, jest "Paddy Clarke Ha Ha Ha" Roddiego Doyle'a. To historia 10-latka, który wychowuje się w Irlandii lat 60. Fabuła z jednej strony pokazuje relacje między rówieśnikami głównego bohatera, ale też między nim a dorosłymi. - To opowieść o wykluczeniu, trochę o cierpieniu - podkreśla wokalista.

Gość audycji zwraca uwagę na język, którym napisana jest książka. - Czasem dzieci popełniają poezję, bo mówią niegramatycznie, ale emocjonalnie i prawdziwie - dodaje.

O tym, dlaczego Fisz identyfikuje się z bohaterem omawianej książki, a także dlaczego warto domykać drzwi od busa, dowiedzą się Państwo z nagrania audycji. Zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Czytam
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Bartek "Fisz" Waglewski
Data emisji: 12.07.2017
Godzina emisji: 8.50

ml/mk

Czytaj także

Wojtek Mazolewski o swojej ulubionej książce

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 14:40
- Ma w sobie siłę, jest prawdziwa, ma bardzo soczystych bohaterów i w ciekawym świetle przedstawia nas, ludzi, jako społeczność - mówi o "Królu" Szczepana Twardocha Wojtek Mazolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

L.U.C. o swojej książkowej terapii

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 11:00
Kolejnym gościem Anny Gacek jest muzyk L.U.C. Opowiedział on o tym, jakie książki mogą być inspiracją dla artysty, a jakie mogą pomóc w trudnych chwilach.
rozwiń zwiń