Maestro Jerzy Maksymiuk o sobie samym

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 07:00
Rozmówca Katarzyny Stoparczyk jest jednym z najbarwniejszych, najbardziej charyzmatycznych i bez pamięci zakochanych w muzyce dyrygentów świata.
Audio
  • Maestro Jerzy Maksymiuk o sobie samym (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Jerzy Maksymiuk i Katarzyna Stoparczyk
Jerzy Maksymiuk i Katarzyna StoparczykFoto: Renata Szewczak

Sam o sobie mówi tak: "Nie wstydzę się ruchu. Wyskakuję do góry, a potem przyklękam. Bo jak ugnę nogi w kolanach w błagalnym geście, to muzycy dają z siebie wszystko! I nie zgrywam się. Ja naprawdę taki jestem i naprawdę cały czas żyję muzyką, ale być może pewnym zaskoczeniem będzie fakt, że nie tylko klasyczną".

Gość Katarzyny Stoparczyk wyjaśnia słuchaczom Trójki, dlaczego jest... "jednorazowy". Mówi też, jak przedstawiał się kiedyś i jak przedstawia się obecnie. Opowiada również o trudnym dzieciństwie, wspomina czasy, gdy nagrywał muzykę filmową w Trójkowych studiach i wyjawia, dlaczego wykupił... cały nakład jednej ze swoich płyt! Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Jerzy Maksymiuk (dyrygent)
Data emisji: 25.11.2017
Godzina emisji: 6.06

mk

Czytaj także

Mariusz Szczygieł o sobie: jestem sprzedawcą słońca

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 10:00
– Pomyślałem sobie, że jestem takim akwizytorem jasności, sprzedawcą słońca. Zauważyłem, że ludzie chętnie przychodzą na spotkania autorskie ze mną, nawet jeśli nie czytali książki. Będę pisał, mam następne pomysły, ale ważne jest bycie z ludźmi – przyznaje reportażysta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gosztyła: w moim zawodzie obowiązkiem jest mieć w sobie dziecko

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 09:00
– Wielka klasa i taka sama skromność, może z odcieniem jakiegoś rodzaju nieśmiałości wobec życia i ludzi. Przykrywa ją potężną siłą głosu i osobowości – tak swojego gościa w audycji "Myślidziecka 3/5/7" przedstawiła Katarzyna Stoparczyk.
rozwiń zwiń