"Nie jestem szary". Zwierzenia Tomasza Stańki

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 10:00
– Za każdym razem czuję rodzaj tremy, ekscytacji, która mnie nie paraliżuje, ale dodaje mi skrzydeł. Ona nigdy nie maleje – tak Tomasz Stańko opisuje w Trójce to, co czuje, gdy wychodzi na scenę.
Audio
  • Rozmowa Katarzyny Stoparczyk z Tomaszem Stańką (Myślidziecka 3/5/7/ Trójka)
Tomasz Stańko i Katarzyna Stoparczyk
Tomasz Stańko i Katarzyna StoparczykFoto: Ewa Redel

Od początku był barwnym ptakiem z niezwykle silną osobowością. Żył po swojemu, wyróżniał się i zawsze był o krok przed innymi. Tomasz Stańko – jeden z najwspanialszych, najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych trębaczy świata.

W audycji "Myślidziecka 3/5/7" muzyk opowiada Katarzynie Stoparczyk o swojej twórczości oraz miłości do Nowego Jorku i Modiglianiego. Wyjaśnia, dlaczego fałszywa nuta może być piękna i dlaczego bardziej ufa intuicji niż wiedzy.

Czym Tomasz Stańko onieśmielał najbardziej wygadane i pewne siebie Cyganki? Dlaczego lubi swoją dwubiegunowość i nie mówi o marzeniach? Jakiej muzyki słucha i czego życzy słuchaczom Trójki?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której gość Trójki odpowiada na te i wiele innych pytań.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Tomasz Stańko (muzyk)
Data emisji: 16.12.2017
Godzina emisji: 6.08

iwo/mk

Czytaj także

Maestro Jerzy Maksymiuk o sobie samym

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 07:00
Rozmówca Katarzyny Stoparczyk jest jednym z najbarwniejszych, najbardziej charyzmatycznych i bez pamięci zakochanych w muzyce dyrygentów świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janina Ochojska: wiem, że mogę zmieniać świat na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 10:00
Jak mówiła założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, ważna jest wiedza o świecie i jego prawdziwych problemach, ale też świadomość, że każdy z nas może coś zmienić. – Wierzę, że w każdym z nas jest siła tej przemiany. Ważne jest, by coś robić dla drugiego człowieka – podkreśla rozmówczyni Katarzyny Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozprowadzanie emocji z Leszkiem Możdżerem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 10:00
Światowej klasy pianista, jeden z najwybitniejszych artystów jazzowych w Polsce, eksperymentator i odważny muzyk, a przede wszystkim skromny człowiek. Gościem Katarzyny Stoparczyk był Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń