X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Jadwiga Staniszkis o tym, co ważne w życiu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 14:00
Prof. Jadwiga Staniszkis, odnosząc się do swoich doświadczeń z dzieciństwa, przestrzega, że "łatwo stać się kimś złym, kiedy ma się poczucie siły".  – Pamiętam te momenty, kiedy działo sie coś złego i staram się, żeby to się nie powtarzało – dodaje. 
Audio
  • Prof. Jadwiga Staniszkis o swoich życiowych wyborach (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Jadwiga Staniszkis i Katarzyna Stoparczyk
Jadwiga Staniszkis i Katarzyna StoparczykFoto: Renata Szewczak

Elżbieta Dzikowska_1200.jpg
Elżbieta Dzikowska – zdobywać niezdobyte, przecierać szlaki

Rozmówczyni Katarzyny Stoparczyk mówiła w audycji o swoich najbardziej ryzykownych decyzjach w życiu. – Zaangażowanie się w politykę w 1968 roku przeciwko ulotkom antysemickim na uniwersytecie. Ten cały ruch antysemicki był straszny. Straciłam wówczas kilkanaście lat pracy, które mogłam poświęcić swojej pracy naukowej, rozwojowi. Pracowałam w bardzo różnych zawodach, żeby utrzymać siebie i córkę. Nie żałuję tego. Uważam, że to był dla mnie problem godności. To, co mogłam osiągnąć, było mniej ważne niż to co zrobiłam dla samej siebie mówiąc "nie" – ocenia po latach gość audycji "Myślidziecka 3/5/7". – Ryzyko, odpowiedzialność, wolność, możliwość wyboru to są ważne sprawy – deklaruje prof. Jadwiga Staniszkis.  

Z czego podczas pobytu w więzieniu prof. Staniszkis szykowała dla siebie tusz do rzęs? Dlaczego ocenia, że wciąż "za mało umie" i czym jest dla niej miłość? Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdą Państwo w audycji.


supron 1200.jpg
Andrzej Supron, czyli wrażliwy twardziel

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk 
Gość: prof. Jadwiga Staniszkis (socjolog, profesor nauk humanistycznych, publicystka)
Data emisji: 17.02.2018 
Godzina emisji: 8.09

gs/mg

Czytaj także

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz: muzyka odprowadza mnie do pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 10:00
Lubi jeździć na nartach, pląsać w rytmie kubańskich melodii i rozmawiać z ludźmi. Ale największy podziw niezmiennie wzbudzają w nim kobiety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Organek o słowach, które definiują jego życie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 07:30
Muzyk w audycji "Myślidziecka 3/5/7" opowiadał o sobie i słowach, które są dla niego najważniejsze. Jednym z nich jest melancholia. – Jest częścią mnie, zaakceptowałem ją, polubiłem. To nie jest tak, że pielęgnuję ją na potrzeby artystyczne. To część mnie. Jestem bardzo osobny, introwertyczny – przyznaje gość Katarzyny Stoparczyk.
rozwiń zwiń