X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Soyka – najlepiej strzeżony sekret polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 09:00
– Muzyka zaczyna się od pierwszego dźwięku i trzeba z nią być. Granie to tajemnica, a ja bardzo cenię tajemnice, bo pozwalają mi one zachować w sobie odrobinę dziecka i beztroski – mówi w audycji "Myślidziecka 3/5/7" muzyk Stanisław Soyka.
Audio
  • Stanisław Soyka – najlepiej strzeżony sekret polskiej muzyki (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Stanisław Soyka
Stanisław SoykaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Swego czasu legendarny krytyk jazzowy Willis Conover powiedział, że jest on "najlepiej strzeżonym sekretem polskiej muzyki". Był taki czas, kiedy płyty tego sekretu uznawano za najwybitniejsze nie tylko u nas w kraju, a ich sprzedaż sięgała magicznych sześciu cyfr. Jego wielki przebój "Tolerancja" do dziś śpiewają przedstawiciele wszystkich pokoleń.

W rozmowie z Katarzyną Stoparczyk Stanisław Soyka zdradza, że najlepszymi nauczycielami życia były dla niego kobiety, i wspomina, co powiedziała mu królowa Elżbieta, gdy wręczył jej swoją płytę. Opowiada też o swoim śląskim dzieciństwie, pokonywaniu nałogów i całkowitym zanurzeniu się w muzyce. – W dniu koncertu mam tremę i jestem na swój sposób rozdrażniony. To jest moment kumulowania energii. Potem wychodzę na scenę i gram. Od tego momentu jest już tylko muzyka – wyznaje.

Który werset z tekstu "Tolerancji" jest dla niego najważniejszy? Gdzie jest jego własny koniec świata? Za kim tęskni? Na co nie chce tracić czasu? Na te i inne pytania Stanisław Soyka odpowiada podczas Trójkowej audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Stanisław Soyka
Data emisji: 13.01.2018, 18.08.2018
Godzina emisji: 6.06, 8.09

iwo/mk

Czytaj także

"Nie jestem szary". Tomasz Stańko o swoim barwnym życiu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 10:00
Od początku był barwnym ptakiem z niezwykle silną osobowością. Żył po swojemu, wyróżniał się i zawsze był o krok przed innymi. 
rozwiń zwiń