Kasia Stankiewicz o kolorach swojego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 09:05
Jak wspomina, była dzieckiem delikatnym, ale z charakterem. – Byłam bardzo twórcza, mogłam godzinami siedzieć w swoim pokoju i rysować obrazki. Byłam wrażliwa, ale i uparta – opowiada bohaterka audycji "Myślidziecka 3/5/7". Kolorami, które najlepiej opisują jej pierwsze lata, są niebieski i żółty.
Audio
  • Kasia Stankiewicz o swoich marzeniach (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Kasia Stankiewicz i Katarzyna Stoparczyk
Kasia Stankiewicz i Katarzyna StoparczykFoto: Grzegorz Leczkowski/Polskie Radio

2. IMG_2676-kopia (1) adam nowak 1200.JPG
Adam Nowak: granie na gitarze zaczęło mi wychodzić. Pokochałem to

Kiedy miała 17 lat była jeszcze dzieckiem. Pierwszy raz wyruszyła w wielki świat! Stała na scenie i robiła to, co potrafiła najlepiej. Śpiewała. I dobrze już wiedziała, że nie ma takiej siły, aby cokolwiek mogło ją z tej drogi zawrócić. Czy ważny był dla niej cel? Bardzo, ale ważniejsza była dla niej droga. Bo po drodze spotyka się ludzi, a u celu człowiek zazwyczaj jest samotny. Ona nie jest sama, ma armię wiernych fanów. Ma też prawdziwy talent i mądrość, która pomimo spektakularnego sukcesu pozwoliła jej pozostać sobą.

Jakie piosenki, usłyszane jeszcze w dzieciństwie, wciąż elektryzują Kasię Stankiewicz? Czy w sztuce powinno być miejsce na kompromisy? Na jakie wariactwa pozwala sobie dziś artystka? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Kasia Stankiewicz (wokalistka, kompozytorka, autorka testów)
Data emisji: 15.09.2018
Godzina emisji: 8.10

gs/ab

Czytaj także

Krzysztof Gosztyła: w moim zawodzie obowiązkiem jest mieć w sobie dziecko

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 09:00
– Wielka klasa i taka sama skromność, może z odcieniem jakiegoś rodzaju nieśmiałości wobec życia i ludzi. Przykrywa ją potężną siłą głosu i osobowości – tak swojego gościa w audycji "Myślidziecka 3/5/7" przedstawiła Katarzyna Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna o swoich chwilach szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 09:00
– Uwielbiam poranki, bo to jedyny czas dla mnie. Wstaję, idę do ogrodu. Nawet zimą potrafię boso chodzić po śniegu. To takie moje magiczne chwile – przyznaje aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Soyka – najlepiej strzeżony sekret polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 09:00
– Muzyka zaczyna się od pierwszego dźwięku i trzeba z nią być. Granie to tajemnica, a ja bardzo cenię tajemnice, bo pozwalają mi one zachować w sobie odrobinę dziecka i beztroski – mówi w audycji "Myślidziecka 3/5/7" muzyk Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń