Jerzy Trela: nie umiem odpoczywać

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 09:00
– Cieszę się, że jestem zajęty. Aktor niepracujący, szczególnie starszy, jest nieszczęśliwy. Praca to sens mojego życia – mówi gość Katarzyny Stoparczyk.
Audio
  • Jerzy Trela gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Jerzy Trela
Katarzyna Stoparczyk i Jerzy TrelaFoto: G.Leczkowski

Kiedy miał kilkanaście lat, Zbigniew Cybulski powiedział mu tak: "Słuchaj, nie zdawaj do szkoły teatralnej, bo jej studenci nie potrafią nawet porządnie zamykać drzwi. Oni tylko to udają".

Nie zniechęciło go to. Uparcie najpierw szukał swojej drogi, a potem konsekwentnie nią szedł. Dzisiaj Anna Dymna mówi o nim tak: "To jest człowiek zdumiewający. Dla mnie to największy aktor świata. Jest jak żywioł przyrody. Woda jest woda, ogień jest ogień. A Trelo jest Trelo! Nasz kochany Trelo".

Jakim ojcem był i jest Jerzy Trela? W jaki sposób Jerzy Stuhr "przyczynił się" do jego problemów z kręgosłupem? Dzieki komu gość Katarzyny Stoparczyk poznał Marlenę Dietrich? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Jerzy Trela (aktor)
Data emisji: 16.03.2019
Godzina emisji: 8.10

mk

Czytaj także

Krzysztof Tyniec: nie jestem ryzykantem

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 09:00
– Skutki podjętej przeze mnie decyzji dotyczą nie tylko mnie, ale i bliskich mi osób. Muszę myśleć nie o sobie i nie za siebie. Muszę myśleć szerszą perspektywą – przyznaje aktor, świadom konsekwencji lekkomyślnych decyzji. W dzieciństwie swoją beztroskę przypłacił… złamanym w dwóch miejscach kręgosłupem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eustachy Rylski: najczęściej śmieję się z samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 14:00
– Uważam, że jeśli spojrzeć na mnie z boku, to okazuje się, że dość zabawny ze mnie człowiek – ocenia pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk: mam skłonność do popadania w pracoholizm

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 09:15
Recenzenci nazywają ją "diamentem polskiego popu". A ona? Ona recenzji nie czyta. I powtarza za Julią Hartwig, że "sława to jest zaburzenie tożsamości".
rozwiń zwiń