Wojciech Eichelberger: ważne, by widzieć to, na co się patrzy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 09:00
To człowiek, który mierzy się z najtrudniejszymi sprawami tego świata. Bo psychika ludzka i duchowość wymykają się prostym regułom.
Audio
  • Osobiste wyznania Wojciecha Eichelbergera (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Wojciech Eichelberger i Katarzyna Stoparczyk
Wojciech Eichelberger i Katarzyna StoparczykFoto: G. Leczkowski

Wojciech Echelberger "Wariat na wolności" Wojciech Echelberger "Wariat na wolności"

Z tej praktyki uważności powstały znakomite książki, między innymi "Kobieta bez winy i wstydu", "Zdradzony przez ojca", "Co z tym światem", a teraz autobiograficzna, zatytułowana "Wojciech Eichelberger. Wariat na wolności".

– Czy zostanie po mnie jakiś ślad? Gdybym pisał piosenki jak The Beatles, pewnie byłoby mi łatwiej. Oni zostawili swój ślad w sercach ludzi, którzy ich słuchali. Jednak gdy pracuje się z ludźmi w cztery oczy nad źródłami ich cierpienia, różnie z tym bywa. Z reguły jest to jednak dobry ślad – wyznaje gość Katarzyny Stoparczyk.

Czy warto uczyć się śmiechu na zawołanie i co może on o nas powiedzieć? Czy Wojciech Eichelberger poznał już samego siebie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Wojciech Eichelberger (psycholog, psychoterapeuta, pisarz)
Data emisji: 19.10.2019
Godzina emisji: 8.11

ml/mk

Czytaj także

Norman Davies: historyk zawsze jest częścią własnej historii

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 09:00
– Kosmos nie jest dla mnie ciekawy, bo nie ma tam ludzi, jest pusty. Planeta Ziemia mi wystarczy – przyznaje polsko-brytyjski historyk, Norman Davies, 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęsknota – niszczy czy mobilizuje?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 02:00
– Dla mnie tęsknota to doświadczenie głębokiego przekonania o wartości, jaką miała dla mnie relacją z tą konkretną osobą. Staram się tę wartość kultywować. Kiedy myślę o tęsknocie, myślę głównie o ludziach – wyznaje psychoterapeutka Aleksandra Lutoborska
rozwiń zwiń