Ala Zastary o nachodzącym debiucie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 01:00
– Mamy dosyć nowoczesne podejście do grania. Słuchamy mało popularnej, a jednak popowej muzyki i czerpiemy z niej inspirację – oceniła Ala Boratyn, połowa warszawskiego duetu Ala Zastary, który obraca się w kręgach szeroko rozumianego alt-popu.
Audio
  • Ala Zastary w oczekiwaniu na pierwszą płytę (Polski bit/Trójka)
Od lewej: Hirek Wrona, Marta Malinowska, Ala Boratyn i Jakub Sikora
Od lewej: Hirek Wrona, Marta Malinowska, Ala Boratyn i Jakub SikoraFoto: Hirek Wrona

Ala Boratyn i Jakub Sikora, jak wielu młodych muzyków, unikają gatunkowych szufladek, żeby skupiać się na najważniejszych dla nich elementach, czyli harmonii i melodii. W "Polskim bicie" rozmawialiśmy o ich nadchodzącym długogrającym debiucie, trasie koncertowej, Edmundzie Fettingu oraz o korzystaniu z pomocy sztucznej inteligencji przy produkowaniu muzyki. Posłuchaliśmy też nowego singla Ala Zastary zatytułowanego "Ciemna noc".

– W brzmieniu perkusji w utworze "Ciemna noc" jest coś, czego nie ma na reszcie płyty. Oprócz tego sama linia wokalu jest w dużej mierze zainspirowana starymi, polskimi piosenkami. Na płycie nie ma tego aż tak dużo, jest ona bardziej nowoczesna – mówił Jakub Sikora.

Jak nasi rozmówcy rozumieją nowoczesność? Jaką rolę w ich twórczości odgrywa technologia? Odpowiedzi na te pytania w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Polski bit
Autorzy: Marta Malinowska, Hirek Wrona 
Goście: Ala Boratyn i Jakub Sikora (Ala Zastary)
Data emisji: 12.10.2019
Godzina emisji: 0.04

kr/gs

Czytaj także

Chonabibe: czasami trzeba bić na alarm

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 01:00
Tym razem gościem "Polskiego bitu" jest Hubert "Jahdeck" Pyrgies, który reprezentuje lubelski skład Chonabibe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Pawlik: jestem otwarty na różne muzyczne bodźce

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 01:00
Łukasz Pawlik jest wszechstronnym muzykiem, który ma bogatą historię udziału w zagranicznych orkiestrach, jednak w swoich autorskich projektach najlepiej czuje się grając jazz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joulie Fox w Polskim Bicie

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 01:00
Z Joulie Fox spotkaliśmy się przy okazji jej krótkiej wizyty w Polsce, związanej z koncertami i zwykłą tęsknotą za krajem.
rozwiń zwiń