X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kapitan Żbik – polski spec od chwytania przestępców

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 13:35
Początkowo seria komiksów o Janie Żbiku miała przede wszystkim pełnić funkcje propagandowe, budować pozytywny wizerunek milicji PRL. Kapitan jednak wymknął się spod kontroli władzy.
Audio
  • Kapitan Żbik – polski spec od chwytania przestępców (Trójkowy detektyw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: studiostoks/shutterstock.com/cc

Superprzystojny i bardzo inteligentny. Pogromca złoczyńców i serc niewieścich. Rozwiązywał sprawy, które z pozoru zwykłe, okazywały się być w swej istocie zagrożeniem dla całego państwa i społeczeństwa. Był bohaterem, którego podziwiały dzieci i młodzież.

Do Wydawnictwa "Sport i Turystyka", które wydawało kolorowe zeszyty z historiami milicjanta, płynęły setki listów od czytelników z pytaniem, czy kapitan Żbik istnieje naprawdę? Szefowie redakcji sprytnie postanowili wspierać wiarygodność swojego bohatera. Jak?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania, z którego można się dowiedzieć więcej o komiksie "Kapitan Żbik". Zdradzamy także, co łączy kapitana z "Thorgalem".

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 5.12.2017
Godzina emisji: 10.16

kk/mk

Czytaj także

Kto jest literackim wzorem dla detektywów?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 12:43
– "Zabójstwo przy Rue Morgue" to historia, która zmieniła historię świata literatury. Co takiego sprawiło, że wymieniana jest jako pierwsze dzieło detektywistyczne? – pyta prowadząca audycję "Trójkowy detektyw" Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń