Czy przestępcy mają niskie IQ?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 10:30
"Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Chociaż co do wszechświata nie jestem pewien" – mówił kiedyś Albert Einstein. Jak ta opinia ma się do świata przestępczego? 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Yiorgos GR

ozark bohater 1200.jpg
Czy świat przestępczy oznacza ciężką pracę?

– W naszej wyobraźni, dzięki książkom, filmom i serialom, bohaterowie-kryminaliści często są osobami superinteligentnymi. Posiadają zwierzęcy instynkt, są doskonale wyedukowane, mają wysublimowany gust, wdzięk i poczucie humoru – mówi Katarzyna Cygler, po czym opowiada zabawną historię o tym, jak jeden złodziej postanowił przenocować drugiego. Podkreślmy: historia ta wydarzyła się w pewnej polskiej miejscowości.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 6.03.2018
Godzina emisji: 10.16

kw/mk

Czytaj także

Różowa Pantera. Inspektor niezdarny, lecz skuteczny

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 13:03
Postać Różowej Pantery, jak również słynny motyw muzyczny z filmu, zna niemal każdy. Jedni uwielbiają kreskówkę, drudzy kultowe filmy, które potrafią rozbawić do łez. Dlaczego warto wracać do tych produkcji? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest otoskopia kryminalistyczna?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 11:14
Otoskopia jest jednym z badań, które może przeprowadzić laryngolog. Czym zatem jest kryminalistyczna wersja tej diagnostyki? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czerwień ust kryje wiele pułapek i tajemnic"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 13:28
Poszukiwanie przestępców zazwyczaj zaczyna się od poszukiwania odcisków palców. Pewien przypadek z lat 60. sprawił, że warto sprawdzać ślady... ust, które potrafią zdradzić wiele sekretów.
rozwiń zwiń