Skąd się bierze przestępczość wśród kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 11:32
Przestępstwa popełniane przez kobiety budzą dużo rozmaitsze reakcje niż ten sam rodzaj czynów popełnionych przez mężczyzn. Być może to leży u źródła sukcesu serialu o polskich zabójczyniach.
Audio
Kobieta i zbrodnia nadal z trudem mieszczą się w głowie nawet naukowcom
Kobieta i zbrodnia nadal z trudem mieszczą się w głowie nawet naukowcomFoto: Shutterstock

- Statystyki pokazują, że w Polsce udział procentowy kobiet w gronie podejrzanych o przestępstwo to około 10 proc. Można więc wywnioskować, że kobieta jest – wbrew pozorom – istotą o dosyć dużym samoopanowaniu i ma umiejętność przestrzegania zasad – tłumaczyła Katarzyna Cygler.

Co więc sprawia, że część kobiet jednak przekracza tę linię, zza której nie ma odwrotu? Co na to naukowcy? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 27.03.2018
Godzina emisji: 10.14

abi

Czytaj także

"Czerwień ust kryje wiele pułapek i tajemnic"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 13:28
Poszukiwanie przestępców zazwyczaj zaczyna się od poszukiwania odcisków palców. Pewien przypadek z lat 60. sprawił, że warto sprawdzać ślady... ust, które potrafią zdradzić wiele sekretów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przestępcy mają niskie IQ?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 10:30
"Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Chociaż co do wszechświata nie jestem pewien" – mówił kiedyś Albert Einstein. Jak ta opinia ma się do świata przestępczego? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bikiniarze. Kolorowe ptaki PRL

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 13:25
Przenosimy się do przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Na ulicach polskich miast pojawia się pierwsza subkultura. Czym się charakteryzuje? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Damy kryminalne" i pierwsza w Polsce sprawa o alimenty

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 12:00
Emilia R. była pierwszą kobietą, która postanowiła zawalczyć o swoje. Młoda szwaczka wystąpiła o alimenty dla swojego dziecka, a wszystko działo się w XIX-wiecznej Warszawie. 
rozwiń zwiń