Dlaczego otruto Kazimierza II Sprawiedliwego?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 11:13
– Książe ten słynął z tego, że nie przesadzał z napojami procentowymi. Podczas imprez był trzeźwy i uważnie słuchał innych – opowiada Katarzyna Cygler. 
Audio
  • Ostatnia biesiada Kazimierza II Sprawiedliwego (Trójkowy detektyw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/cosma

– Wróg nie spał. Szpiedzy, przekupstwa, truciciele, to wszystko było na porządku dziennym i nocnym. W każdej chwili mogła pojawić się jakaś niebratnia dusza ze śmiertelnym ziółkiem w cieście – opowiada autorka audycji.

Co wydarzyło się podczas jednej z biesiad, kiedy to Kazimierz II Sprawiedliwy osunął się na ziemię i umarł? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 21.05.2019
Godzina emisji: 9.50

kw

Czytaj także

Trójkowy detektyw na tropie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 12:00
Audycja "Trójkowy detektyw" to kryminały, przestępstwa, zbrodnie, cięty humor i wnikliwe spojrzenie Katarzyny Cygler, która rozpracowuje to, co przynoszą książki, filmy, seriale, ale i prawdziwe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pleść jak Piekarski na mękach. Kim był ów nieszczęśnik?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 10:30
– Michał Piekarski urodził się w 1597 roku. Szybko dał się poznać jako melancholijny furiat i osoba, która łatwo chwyta za broń. Był jednak nietykalny… – opowiada Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Dee, czyli biały mag na brytyjskim dworze

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 10:30
– Co musiał potrafić człowiek, który zdobył zaufanie samej Elżbiety I, wkradł się w łaski cesarza Rudolfa II i w międzyczasie próbował wpłynąć na króla Polski Stefana Batorego? – pyta Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń