X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świętosława i jej sposoby na wrogów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 10:00
Świętosława już jako nastolatka, ze względu na swoją ogromną inteligencję, stanowiła prawdziwe niebezpieczeństwo dla mężczyzn chcących pozbawić ją przywilejów.
Audio
  • Królowa Świętosława i jej sposoby na przeciwników
O Świętosławie, zwanej w Szwecji Sigrydą bądź Storradą, wiemy  niewiele. Storrada oznacza dumna i tak też opisuje ją w swojej powieści Władysław Jan Grabski, jako dumną, stanowczą i bardzo silną kobietę, która potrafi poświęcić siebie, aby lepiej wiodło się ludowi
O Świętosławie, zwanej w Szwecji Sigrydą bądź Storradą, wiemy niewiele. Storrada oznacza dumna i tak też opisuje ją w swojej powieści Władysław Jan Grabski, jako dumną, stanowczą i bardzo silną kobietę, która potrafi poświęcić siebie, aby lepiej wiodło się ludowiFoto: fragment ryciny autorstwa Jana Matejki

– Na swoim koncie ma m.in. otrucie swojego męża – Eryka Zwycięskiego, podpalenie świątyni, a następnie łaźni z natrętnymi adoratorami w środku. Kolejnym znanym czynem królowej było założenie koalicji przeciw Norwegii, czym zapewniła dostęp do tronu swoim synom. Czy do tych wszystkich rzeczy była zdolna jedna kobieta? – zastanawia się Katarzyna Cygler.

Co przyczyniło się do tego, że córka polskiego króla znalazła swoje miejsce w nordyckich sagach i kronikach historycznych? Czy żyła naprawdę? O tym dowiecie się, słuchając audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 11.06.2019
Godzina emisji: 9.45

kr/ml

Czytaj także

Kim jest Wolfgang Beltracchi?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 10:05
– Problem z oryginalnymi dziełami jest taki, że w końcu się kończą, a każdy kolekcjoner chciałby mieć coś dla siebie – mówi Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fałszerz (zbyt) doskonały. Historia Davida Steina

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 10:05
– David Stein, jako jeden z niewielu przestępców na świecie, chciał w pewnym momencie udowodnić swoją winę, ponieważ nikt nie wierzył w jego niewiarygodne wręcz możliwości i umiejętności – mówi Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolekcja sfałszowanych obrazów Goeringa

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 10:11
– Życie historyka sztuki może być niebywale pasjonujące – zapewnia Katarzyna Cygler. Skąd taki wniosek? 
rozwiń zwiń