Kim naprawdę był Shi Pei Pu?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 09:55
W określonych okolicznościach ludzie robią różne rzeczy, żeby przetrwać – tak dzisiejszą historię rozpoczyna Katarzyna Cygler. Co, żeby przetrwać, zrobił chiński śpiewak operowy i szpieg imieniem Shi Pei Pu?
Audio
  • Przebieranki chińskiego szpiega (Trójkowy Detektyw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Noah Shahar

–  Przez wieki w różnych kulturach role mężczyzny i kobiety były skrajnie podzielone, podkreślane przez partyturę zachowań i ubiór stricte przeznaczony dla danej płci. W związku z tym łatwo było udawać kogoś, kim się nie jest – mówi autorka audycji.

Jak doszło do tego, że Shi Pei Pu został szpiegiem? Kim był Bernard Boursicot i jakie były jego relacje z naszym bohaterem? Rozwiązanie zagadki znajdą Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 23.07.2019
Godzina emisji: 9.48

kr

Czytaj także

La Pola – szwaczka, która chciała obalić imperium

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 10:00
Najsłyniejsza kobieta-szpieg była… szwaczką. To na jej cześć obchodzi się w Kolumbii drugi, po 8. marca, dzień kobiet. Czym wsławiła się w swoim kraju niepozorna dziewczyna?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szpiegowanie stare jak świat

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 10:15
Co by było, gdyby nasi współmałżonkowie, dzieci, sąsiedzi mieli w swoich rękach specjalistyczny sprzęt szpiegowski? Człowiek jest ciekawski i nawet jak nie potrzebuje, to kusi go, by wiedzieć, co robi jego rodzina i znajomi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Dee, czyli biały mag na brytyjskim dworze

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 10:30
– Co musiał potrafić człowiek, który zdobył zaufanie samej Elżbiety I, wkradł się w łaski cesarza Rudolfa II i w międzyczasie próbował wpłynąć na króla Polski Stefana Batorego? – pyta Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń