Choroba znanych i rozpoznawalnych. Co dolega celebrytom?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 12:25
– Człowiek lubi być ważny, doceniany, chwalony i kochany. Jednak po wypiciu koktajlu złożonego z pieniędzy i popularności, często zapada na chorobę, której nazwy jeszcze nie wymyślono, ale którą wielu widzi – mówiła w programie Katarzyna Cygler. Jak kończą się takie stany chorobowe?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

– Objawy chorobowe charakteryzują się podwyższonym działaniem, nieskoordynowanymi ruchami kończyn, wybroczynami na niewłasnym ciele oraz nagłymi i niekontrolowanymi wybuchami głodu lub pragnienia określonych substancji – mówiła autorka "Trójkowego detektywa". 

Posłuchaj
03:28 PR3_MPLS 2021_04_02-12-19-54_trójkowy_detektyw.mp3 Celebrytoza, czyli na co chorują znani i rozpoznawalni? (Trójkowy detektyw)

Jean Genet 1200 formu.jpg
Jean Genet. Zło w pięknym opakowaniu

– Jeśli chodzi o organy wewnętrzne, chorych dotyka opuchlizna ego, które zaczyna w sposób bolesny uciskać właściciela. Ten w konsekwencji uciska innych. Dodatkowo pojawiają się problemy z liczeniem i rozliczaniem – usłyszeliśmy. – Choroba kręci się tam, gdzie show-business. Dotyka aktorów, muzyków, sportowców i innych rozpoznawalnych osób. To jednak niejedyne problemy, z którymi muszą się zmagać. Przemoc fizyczna, używki i podatki, to najczęstsze, za co lądują za kratkami – dodała Katarzyna Cygler. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 02.04.2021
Godzina emisji: 12.19

zch

Czytaj także

Tajemnica morderczego "Węża"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 12:30
Charles Sobhraj wśród dziennikarzy zajmujących się seryjnymi mordercami nosi przydomek "Wąż" lub "Bikini Killer". Ten pierwszy jest zrozumiały: potrafił w niezwykły sposób zdobyć zaufanie swoich ofiar, zaprzyjaźnić się z nimi po to, aby później uśpić, okraść lub zamordować. Choć to ostatnie tak naprawdę nigdy nie zostało mu udowodnione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artysta może więcej. Jak dużo?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 12:30
Istnieje dość powszechne przekonanie, że "prawdziwi artyści" to takie duże dzieci, które nie do końca wiedzą, co robią. I dlatego społeczeństwo powinno pozwalać im na więcej i w ogóle być wobec nich bardziej wyrozumiałe. Wciąż nie wiadomo, jak poznać "prawdziwego artystę", ale przykładów na pobłażliwość jest wiele.
rozwiń zwiń