X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co należy czytać dzieciom?

Rusza kampania społeczna "Mała książka – wielki człowiek" przygotowywana przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury. – Każde dziecko, które się urodzi, otrzyma taką wybraną przez nas książkę – opowiada o akcji dyrektor Instytutu Książki, Dariusz Jaworski.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ulza/shutterstock.com
O Audycji
Tytuł Kwestia kultury 2018/09/16 20:00
Prowadzący Mariusz Cieślik
Goście Dariusz Jaworski, Justyna Bednarek, Marta Lipczyńska-Gil
Playlista

– Ta kampania ma wieloaspektowy charakter i dalekosiężne działanie. Już w ubiegłym roku postanowiliśmy rozpocząć projekt "startbooków", czyli książek na początek. Książek, które daje się dzieciom, najlepiej za darmo, żeby zetknęły się z tym wszystkim, co książka ze sobą niesie i żeby mogły z tego skorzystać – tłumaczy Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki. – Wymyśliliśmy, że każde dziecko które się urodzi, otrzyma taką wybraną przez nas książkę – dodaje gość audycji. 

– Ogromna rzesza dzieci nie czyta w ogóle i rodzice im nie czytają. Kiedy w domu nie ma nawyku czytania, to trudno, żeby miały go dzieci. Tym bardziej ta akcja wydaje się czymś niesłychanie pożytecznym, bo ze względu na jej bardzo wysoki poziom, jest szansa, że uwiedzie ona również rodziców – opowiada o kampanii Justyna Bednarek, autorka książek dla dzieci. 

Jaki wpływ na dzieci ma czytanie? Jakie książki rodzice powinni im podsuwać?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, której towarzyszyły utwory z polskich filmów dla dzieci.

Playlista
  • Lady Pank, - Marchewkowe pole
  • MAŁGORZATA OSTROWSKA - Meluzyna, czyli historia podwodnej miłosci
  • Umer Magda, Turnau Grzegorz - Ach śpij kochanie