"Magazynek" pełen gości!

W audycji Piotra Metza gościli: amerykański wokalista Andy Grammer, który wykonał w wersji akustycznej jedną ze swoich piosenek, Piotr Banach i Piotr Gutowski, którzy opowiadali o reedycji pierwszej płyty i koncertach zespołu Indios Bravos oraz Michael Breitkopf, który razem z Die Toten Hosen wystąpi na koncercie w Warszawie.
Die Toten Hosen: (L-P) Breiti, Andi, Campino, Vom and Kuddel
Die Toten Hosen: (L-P) Breiti, Andi, Campino, Vom and KuddelFoto: ALEXANDER BECHER/PAP/EPA
O Audycji

Tytuł Magazynek 6/06/2019 15:08
Prowadzący Piotr Metz
Opis

– Wciąż pamiętam pierwszy raz, gdy graliśmy w Polsce. Był rok 1985 i zagraliśmy wtedy nie do końca legalną trasę koncertową. Odwiedziliśmy wtedy Gdańsk, Toruń, Gliwice, Warszawę. Już wtedy było to niesamowite doświadczenie – wspomina Michael Breitkopf z zespołu Die Toten Hosen. Grupa już w 1989 roku odniosła pierwszy wielki sukces – wystąpili przed The Rolling Stones.

Michael Breitkopf i Piotr Metz Michael Breitkopf i Piotr Metz

Jak ważny okazał się dla niemieckich punkowców ten koncert? Czemu muzycy Die Toten Hosen musieli zacząć uczyć się języka angielskiego i dlaczego zaprosili na swoją płytę ukrywającego się w Brazylii przestepcę? O tym w dołączonym nagraniu rozmowy.

Piotr Busz, Piotr Metz, Piotr Banach, Piotr Gutowski i Piotr Kordaszewski Piotr Busz, Piotr Metz, Piotr Banach, Piotr Gutowski i Piotr Kordaszewski

Goścmi Piotra Metza byli również Piotrowie: Gutowski i Banach z grupy Indios Bravos. – 20 lat minęło od momentu, gdy ukazała się nasza pierwsza płyta "Part One". Od tamtej pory zaczęło się Indios Bravos. Z tej okazji, chcielibyśmy zrobić coś, żeby to uczcić. Zespół jest zawieszony już trzeci rok i przyszedł moment, że fajnie by było spotkać się razem na scenie i spotkać się z naszymi fanami i dla nich zrobić tych pięć koncertów – mówi Piotr Banach.

Piotr Metz i Piotr Metz i Andy Grammer

Czy mimo stanu zawieszenia, Indios Bravos planują wydanie nowego materiału? Tego dowiedzieć się można z dołączonej audycji, w której usłyszeliśmy również nową piosenkę Andy'ego Grammera, wykonaną na żywo w studio Trójki. Zapraszamy do słuchania!

Goście Andy Grammer, Piotr Banach i Piotr GutowskiMichael Breitkopf
Playlista
Tagi
Playlista