Kultura dęta na czerwonych schodach, czyli Łukasz "L.U.C." Rostkowski o GSF on Stairs

L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski, jest współorganizatorem serii koncertów GSF on Stairs, które odbędą się już 20 lipca na "czerwonych schodach" przy Gdyńskim Centrum Filmowym.
L.U.C. i Piotr Metz
L.U.C. i Piotr MetzFoto: Piotr Kordaszewski/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł Magazynek 18.07.2019 15:10
Autor Piotr Metz
Opis

Na czas "GSF on Stairs" projekt L.U.C.-a, czyli Rebel Babel Ensemble, który artysta tworzy wraz z muzykami grającymi na instrumentach dętych, zmieni się w Rebel Babel Film Orchestra i weźmie na warsztat klasyki polskiej muzyki filmowej. Jak artyście udało się połączyć brzmienia kojarzące się z lokalnym ośrodkiem kultury ze swoim nowoczesnym stylem?

– Orkiestry dęte kojarzą się dosyć przaśnie, ale naszym celem jest to, żeby młodym ludziom, którzy grają w tych orkiestrach, dawać współczesne kompozycje, osadzać ich w elektronice, w nowoczesnych brzmieniach i przede wszystkim, żeby dawać szansę. To jest idea Rebel Babel. Tam, gdzie jedziemy, zawsze spotykamy lokalne orkiestry, które staramy się wciągać do projektu i umożliwiać tym młodym ludziom zagranie z Grubsonem, z Kayah, z różnymi artystami, często spełniając ich marzenia. Także to jest Rebel Babel Ensemble – opowiada L.U.C. – Rebel Babel Film Orchestra to taki bardziej prestiżowy odłam tego projektu i to właśnie zobaczymy w Gdyni na schodach – dodaje.

Czego jeszcze możemy spodziewać się na "GSF on Stairs"? Gdzie L.U.C. spędzi najbliższą trasą koncertową? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Playlista
Tagi

Playlista