X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Philip Häveker: Próżnia to ja

Projekt muzyczny Próżnia, którego twórcą jest Philip Häveker, zdobył najwięcej głosów jury w pierwszym odcinku nowego konkursu muzycznego Trójki – Start NaGranie.
Tomasz Żąda i Philip Hveker
Tomasz Żąda i Philip HävekerFoto: Halina Wachowicz/PR
O Audycji
Tytuł Trójka Żąda debiutów 2018/10/08 13:30
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

W przesłuchaniach na żywo udział wzięły również zespoły: Szymonmówi, Lilac, Aimo i Deraptors, ale to właśnie mieszkający na co dzień w Berlinie wokalista i lider projektu Próżnia podbił serca słuchaczy radiowej Trójki, wygrywając pierwszy odcinek. 

– Próżnia to ja. Może w przyszłości przekształci się w zespół. Chciałbym mieć swoich muzyków i móc z nimi grać. To "świeży" projekt, który narodził się z pewnej pustki artystycznej i niepewności, jaką zacząłem odczuwać. Tutaj śpiewam o tym, co przeżyłem i czego doświadczyłem, w odróżnieniu od innych raperów, którzy w swoich tekstach nawiązują do rzeczy materialnych – mówi Philip Häveker.

Piosenki Próżni powstają po polsku. Wokalista przyznaje, że śpiewanie w ojczystym języku sprawia mu ogromną radość. – Bardzo stęskniłem się za Polską i chciałem, aby moja ojczyzna była blisko mnie. Większość artystów rapuje po angielsku czy po niemiecku. Chciałem się wyróżnić. To duże wyzwanie, bo nasza mowa jest melodyczna, ale teksty w tym języku pisze się bardzo ciężko – dodaje.

Twórca Próżni przyznaje, że wszystkie utwory produkuje sam. – Mam interfejs, mikrofon, dwie gitary. Dodatkowe dźwięki nagrywam spacerując po mieście. Tak wygląda mój proces tworzenia – mówi. 

Od września artysta ruszył ze swoim kolejnym projektem. Kim się inspiruje i dlaczego nie gra na żywo? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Zapraszamy młodych wykonawców do udziału w konkursie "Start NaGranie". To pierwsza tego typu formuła audycji na polskim rynku, w której nagrodą jest kontrakt, sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Na stronie startnagranie.polskieradio.pl udostępnione są utwory, zaprezentowane podczas audycji. Słuchacze mogą oddawać swoje głosy na uczestników konkursu, kupując je w formacie interaktywnego wideo opublikowanego – za pomocą platformy Tagmax – w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów i uczestników. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą najwięcej pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek. 

Finał "Start NaGranie" odbędzie się 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie 3 uczestników zaprezentuje po dwa autorskie utwory, a jury, w skład którego wchodzi Ania Rusowicz, Wojtek Mazolewski, Piotr Szmidt i Piotr Nagłowski, wyłoni zwycięzcę.

Goście Philip Häveker
Playlista
Tagi
Playlista