Odmienna muzyka, podobne inspiracje. W Trójce debiutują OBRASQi i szymonmówi

Gośćmi tego wydania audycji są wykonawcy, którzy, mimo że pochodzą z odległych muzycznie światów, to łączą ich polskie teksty oraz fascynacja światem obrazów.   
Od lewej: Szymon Żurawski (szymonmówi), Tomasz Żąda oraz Monika Dejk-Ćwikła i Artur Wolski z zespołu OBRASQi
Od lewej: Szymon Żurawski (szymonmówi), Tomasz Żąda oraz Monika Dejk-Ćwikła i Artur Wolski z zespołu OBRASQiFoto: Halina Wachowicz
O Audycji
Tytuł Trójka Żąda debiutów 2019/07/15 12:07
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

Tym razem w Trójce debiutuje wywodzące się spod Gdańska trio  zespół OBRASQi oraz szymonmówi, czyli warszawski projekt Szymona Żurawskiego, którego teksty powstają z inspiracji filmami i komiksami.

– OBRASQi to muzyka, która zawsze siedziała w mnie, kimś wychowanym na Brumie. Płyta się tworzy, materiał na płytę jest zarejestrowany, jest dziesięć utworów, ale chcemy mieć piętnaście, żeby wybrać te najlepsze. Także kompozycji na płytę jest aż za dużo (...). Ruszyliśmy 1 kwietnia. Przez te trzy miesiące powstał materiał na płytę  opowiada Artur, który w OBRASQach odpowiedzialny jest za warstwę instrumentalną.

Szymon Żurawski także przyniósł do studia nowe utwory. Niektóre z nich debiutują podczas audycji. Jak zmieniło się życie zespołu szymonmówi po konkursie Start NaGranie?

–W sumie dużo się wydarzyło. Jak byłem tutaj ostatnio, wydarzyła się historia z amerykańskiego filmu – akurat jak leciała nasza piosenka, to pan manager posłuchał w radiu i się zainteresował, więc może po dzisiejszej audycji wytwórnie pójdą w końcu po rozum do głowy – żartuje muzyk. – Pograliśmy trochę, powygrywaliśmy jakieś festiwale – dodaje.

 Z jakiego okresu w muzyce czerpią członkowie OBRASQów? Jakie plany koncertowe i teledyskowe ma szymonmówi na przyszłość? O tym dowiedzą się Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

Goście Monika Dejk-Ćwikła i Artur Wolski (OBRASQi), Szymon Żurawski (szymonmówi)
Playlista
Tagi
Playlista