Wyłącznie polska muzyka, także z Berlina

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 19:30
Jak co tydzień świeża porcja nowości z rodzimego podwórka muzycznego. Tomasz Żąda prezentuje nowe nagrania znanych muzyków i zespołów, ale także zaprasza do studia zupełnych debiutantów. Jak zwykle jest czego posłuchać!
Michał Skinny Skórka podczas koncertu duetu Skinny Patrini
Michał "Skinny" Skórka podczas koncertu duetu Skinny PatriniFoto: PAP/Rafał Nowakowski

Skinny, niegdyś połowa duetu Skinny Patrini, właśnie przygotowuje swoją drugą solową płytę. Gościnnie śpiewa na niej Kasia Stankiewicz: – Jej wokal świetnie się sprawdza: ona brzmi świetnie w każdego rodzaju utworach. Myślę, że bardzo pięknie zaśpiewała na mojej płycie, mnie się to bardzo podoba, bardzo pasuje – deklaruje muzyk.


Posłuchaj
28:57 2020_11_07 17_11_16_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Skinny (Trójka Żąda debiutów)

Zapytany o to, czy śladem kilku innych polskich twórców muzyki elektronicznej nie chciał wyprowadzić się do Berlina, odpowiedział tak: – Byłem kilka razy w stolicy muzyki elektronicznej i bardzo mi się podobało. Jednak jestem ciepłolubny i gdybym miał się gdzieś wyprowadzać, to byłoby to południe Hiszpanii, np. Kadyks.

– Chciałbym się bardzo szybko tym materiałem podzielić, ponieważ już jest gotowy od jakiegoś czasu: mix i mastering leży ukończony od... kwietnia – deklaruje Skinny. – Wtedy ukazał się pierwszy singiel. Ale od tego czasu wciąż jesteśmy w dziwnych sytuacjach – lockdown, kwarantanna, teraz szykuje się kolejny lockdown – a to się przekłada na przestoje w tłoczniach płyt – tłumaczy.

– Dopiero pod koniec października dostałem tzw. testpressing winyla. Brzmi świetnie, ale na wytłoczenie wersji ostatecznej musimy jeszcze chwilę poczekać – deklaruje muzyk. – Lepiej wrzucać teraz single, a płytą zająć się wtedy, gdy będziemy pewni, że za miesiąc zagramy koncerty – deklaruje.

Skinny feat. Kasia Stankiewicz Their Lies Will Blind You (official video)/YouTube Monsieur Skinny

W dalszej części programu porozmawiamy i posłuchamy też zespołów:


Posłuchaj
16:55 2020_11_07 17_40_53_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Swiernalis (Trójka Żąda debiutów)

Posłuchaj
28:25 2020_11_07 18_07_46_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 NNHMN (Trójka Żąda debiutów)

Posłuchaj
20:44 2020_11_07 18_36_59_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Heavu Clouds, Tabu de la Rosa, Kostek, Double Blind (Trójka Żąda debiutów)

   


***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Michał "Skinny" Skórka (producent, wokalista i multiinstrumentalista), Swiernalis, NNHMN
Data emisji: 17.10.2020
Godziny emisji: 17.14, 17.37, 18.10

pr


Czytaj także

Pełen znaczeń debiutancki album "Tied" formacji The Suits

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 21:44
Krążek grupy The Suits, zatytułowany "Tied", ukazał się w połowie września. Wydawnictwo promował utwór "Tustoje". – To nasz pierwszy długogrający album, na który bardzo czekaliśmy i o którym długo marzyliśmy. Jesteśmy nim bardzo podekscytowani – przyznają muzycy zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"All Blessed". Nowy album Faithless w dniu światowej premiery

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 07:00
Bohaterem piątkowego wydania "W tonacji Trójki" był zespół Faithless. Bohaterem nieoczywistym, gdyż wkrótce po płycie "The Dance" grupa się rozwiązała. Jednak wróciła i po 10-letniej przerwie wydała album "All Blessed", który dzisiaj miał swoją światową premierę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielu gości, wiele brzmień, moc muzyki

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 10:00
W dzisiejszej audycji zagrali debiutanci: zespoły Chmury oraz Vincent Theo. Oba z Krakowa, ale stylistycznie niezwykle różne. Pojawili się również muzycy z dorobkiem. Maciej Vino Winogrodzki dopiero przygotowuje drugi album, ale nowa płyta Patrycji Kosiarkiewicz pojawi się za cztery dni!
rozwiń zwiń