Michał Kmieciak o współpracy z Michałem Wiraszką i nadchodzących albumach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 17:11
– To jest troszeczkę odskok od tej współczesnej klasyki, z którą romansuję na co dzień i do której wracam. Druga płyta instrumentalna jest już na ukończeniu. W tym roku planuję dwa wydawnictwa. Pierwsza w kolejności jest płyta z piosenkami i zaproszonymi gośćmi z różnych światów muzycznych – zapowiada kompozytor. 
Michał  Kmieciak
Michał Kmieciak Foto: mat.pras.

materiały prasowe materiały prasowe

Jego najnowszy utwór to efekt współpracy z Michałem Wiraszką. – Przez ostatnie dwa lata nasze drogi muzyczne się przecinały, bo współtworzyliśmy projekt bigbeatowy z okazji Dnia Dziecka. Miałem też przyjemność brać udział w nagraniach i przy pracy nad nowym albumem grupy Muchy. Pojawienie się wspólnego singla było kwestią czasu, a teraz była okazja w ramach projektu "Duety" Estrady Poznańskiej – przyznaje Michał Kmieciak.

Posłuchaj
96:19 2021_01_23 17_10_43_PR3_Trojka_Zada_Debiutow.mp3 Muzyka nie lubi ograniczeń. O współpracy ponad różnie rozumianymi granicami opowiadają TasmaneS, Michał Kmieciak i Weekender (Trojka Żąda debiutów)

 

Tomasz Żąda, rozmawiając ze swoim gościem, wspominał ich pierwsze spotkanie przed radiowym mikrofonem w 2016 roku. Jak mówił, po audycji otrzymał bardzo wiele listów od słuchaczy dopytujących go o wyjątkowego pianistę. – To był rok z premierą mojego debiutanckiego albumu "Love lost". Ten czas również wspominam bardzo miło. Dostałem bardzo dużo ciepłych i pozytywnych wiadomości po wizycie w studiu – dodaje.

Estrada Poznańska/MICHAŁ KMIECIAK x MICHAŁ WIRASZKO "Coś więcej" (Official Video)


Muzyka z potrzeby serca

Gościem audycji "Trójka żąda debiutów" był także TasmaneS, w którego piosenkach silnie obecne są tematy związane z rodziną. – Utwór "Mamo" został napisany na prośbę mojego kolegi Mariusza, który mieszka w Norwegii. Napisałem go z jego przeżyć, to jest prawdziwa historia – opowiadał TasmaneS, przyznając, że jego muzyczna podróż rozpoczęła się od… latino. – To była fajna przygoda, ale postanowiłem pójść w innym kierunku – mówi. Artysta opowiadał również o tym, jak doszło do tego, że w jego najnowszej piosence pojawia się jego córka. 

TasmaneS Official/TasmaneS - Mamo (OFFICIAL VIDEO 2020)


O muzyce realizowanej z muzykami spoza Polski opowiadał w audycji Weekender. - Uważam, że muzyka dzieje się w głowie na abstrakcyjnym poziomie. Jeśli, ktoś tego nie zauważa tak, jak powinien i będzie coś przyklejał na siłę, to wtedy nigdy nie ma w tym organiczności – ocenia. Jego najnowszy album "The Lighthouse" będzie miał premierę latem tego roku. 


***

Tytuł audycji: Trójka żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: TasmaneS (Piotr Smoleński), Michał Kmieciak (kompozytor, pianista), Weekender (muzyk)
Data emisji: 23.01.2021
Godziny emisji: 17.11

gs

Zobacz więcej na temat: Trójka Tomasz Żąda MUZYKA